2025. április 18., péntekMa Andrea napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 407,00 Ft | USD: 358,00 Ft | CHF: 438,00 Ft
2025.04.18. Andrea Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 407,00 Ft | USD: 358,00 Ft | CHF: 438,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Egy kínai állami tévében hosszasan ecsetelték a magyar megélhetési válságot, és kritizálták a kormány lépéseit

Hirdetés

Egy kínai állami tévében hosszasan ecsetelték a magyar megélhetési válságot, és kritizálták a kormány lépéseit

A tévécsatorna a hírportáljára is feltette a riportot egy cikk társaságában, amelyben megjegyzik: a magyar kormány ársapkákkal próbálja enyhíteni a lakosságra nehezedő terheket, de a kritikusok szerint ezek többet árthatnak, mint használnak – az írást a 444 szemlézte olvasójuk jelzése nyomán.

A riport idéz egy anyukát, aki egyedül neveli három gyerekét, és akinek élelmiszerszámlája két év alatt majdnem megduplázódott, és akinek minden fillért meg kell számolnia, hogy hónap végéig kijöjjenek.

A cikk arról is ír, hogy az EU-ban Magyarországon a legmagasabb az infláció, az elmúlt öt évben az élelmiszerárak 80 százalékkal emelkedtek. Idézik Bod Péter Ákos közgazdászt is, aki elmondta: az élelmiszerek ára az elmúlt 12 hónapban 7 százalékkal emelkedett, más szolgáltatásoké 9 százalékkal. A középosztály szerinte egyre nehezebben tudja fenntartani az életszínvonalát, az ársapkák pedig különösen a kisvállalkozásokat terhelik, amelyek már így is emelkedő költségekkel küzdenek.

Hirdetés

„Az igazi probléma, hogy az elmúlt két évben nem volt gazdasági növekedés Magyarországon, és idén is csak nagyon szerény a bővülés” – tette hozzá Bod. – „A gond tehát a viszonylag magas infláció és a nulla növekedés. Ez még súlyosabbá teszi a helyzetet.”

Nem várt helyről érkezett a pofon

Mindez persze a magyar lakosság számára nem lehet újdonság, az azonban meglepő, hogy egy, a kínai kommunista párt propagandaosztálya által irányított televízióban ilyen éles kritika jelenhet meg a magyar kormányról, illetve annak gazdaságpolitikájáról és a társadalmi-megélhetési válságról.

Szó sincs a riportban arról a központi narratíváról, miszerint az árak a gonosz, nyerészkedő multik miatt emelkednének, viszont felhívja a figyelmet arra a közgazdasági alaptézisre, hogy az árszabályozás egy idő után áruhiányhoz fog vezetni.

Forrás:
http://hvg.hu/gazdasag/20250415_kinai-allami-teve-kormany-kritika-megelhetesi-valsag#rss

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Újabb marhatelepen jelent meg a ragadós száj- és körömfájás, leölnek 600 szarvasmarhát

Újabb szarvasmarhatelepen igazolták a ragadós száj- és körömfájás betegség vírusát. A telepet zár alá vettük, …