Amikor karácsonyfát vásárolunk, ezer dolog eszünkbe jut: vajon mennyi ideig, milyen módszerrel gondozták a fenyőcsemetét, amíg fává sarjadt, hol növekedett, hogyan szállították a végpontjára? Ezekre az eladó vagy az internet segítségével választ találunk. Az már ritkábban jut eszünkbe, hogy karácsony után, amikor vízkereszt táján az utcán találja magát a lecsupaszított, tűlevél ruhájától megszabadított fánk, mi lesz a sorsa.
A szemeteskocsik összeszedik a karácsonyfából újra fenyővé vált torzókat, eddig tudjuk.
De aztán hová teszik őket?
A budapesti „akció” kapcsán a Fővárosi Közterület-fenntartóhoz fordultunk, mely az ünnepek után szervezetten gyűjti össze és szállítja el a fenyőfákat. Ez nem hétköznapi logisztikai feladat,
ezt a mennyiséget kell kezelni, illetve megoldani a hasznosításukat. Igen, hasznosításról beszélünk, a fák ugyanis nem a szemétdombon végzik, jó szolgálatot tesznek nekünk, ugyanis a Főtávnak és az FKF-nek köszönhetően velük fűtünk, nem is kevés ideig.
A „kihelyezési dömping” az FKF tapasztalatai szerint
január 6-át követően kezdődik és egy-másfél hónapon keresztül tart.
A budapesti lakosok több lehetőség közül is választhatnak: kitehetik a fáikat a kukák mellé az elszállítás napján, vagy a több mint 250 kijelölt gyűjtőhely egyikén helyezhetik el őket. Figyelni kell azonban arra, hogy ne akadályozzák sem a gyalogosokat, sem a parkolást az úttesten, sem a gépkocsik forgalmát.
A kijelölt gyűjtőpontokról ezután úgynevezett
fenyőfajáratok
szállítják el a karácsonyfákat.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2020/12/25/mi_lesz_a_karacsonyfakkal/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!