Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány szerdai sajtóeseményén elsőként a gazdasági kilátásokat ismertette Pásztor Szabolcs. A vezető gazdasági elemző szerint a koronavírus-járvány előtt komoly teljesítménye volt a magyar gazdaságnak, ezt jól prezentálta, hogy Magyarországon a korábbi időszakban folyamatosan növekedtek a reálbérek és folyamatosan csökkent az államadósság.
A koronavírus-járvány egy felkészült gazdaságot talált, aztán megérkezett az új európai háború, amely már sokkal nagyobb kihívások elé állította
– fogalmazott a vezető gazdasági elemző, aki kiemelte, a GDP-hez viszonyított beruházási mutatóban Magyarország továbbra is az élen jár Európában, ugyanakkor jelenleg egy változó inflációs környezet van, ahol a reálbérek nem tudnak növekedni. Ennek szerinte az lesz a következménye, hogy megváltozhat a gazdaság szerkezete. Pásztor Szabolcs úgy véli, hogy
Lassan tetőzhet az infláció
Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzői szerint a jelenlegi inflációs folyamatok alapvetően egy nemzetközi trend részei, ám a drágulásnak vannak belső komponensei is. Az élelmiszeriparban alacsony a hozzáadott érték és ez külön nehezíti a jelenlegi gazdasági helyzetet.
A drágulás mértéke a számításaik szerint 2023 utolsó negyedévében egy számjegyű lehet. A hazai devizáról elmondták: a környező országokban jóval magasabb devizatartalékkal rendelkeztek a háború kirobbanásakor, ez pedig érdemben befolyásolta a forint árfolyamát, amit az uniós pénzekről történő megállapodás megnyugtatott.
Recesszióval Magyarországon nem számolnak.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2023/02/01/gazdasag-gazdasagpolitika-energia-veszelyhelyzet-energiavalsag/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!