Az MBH Befektetési Bank 2024 szeptembere óta aktívan követi a Richter Gedeon Nyrt. teljesítményét. A társaság negyedik negyedéves számai alapján elemzőik frissítették a társaság árfolyamára vonatkozó várakozásaikat.
- Az MBH Befektetési Bank 2024 szeptemberében megkezdte a Richter Gedeon Nyrt. követését. A jövőben rendszeresen elemzik a vállalat pénzügyi helyzetét, és diszkontált cash flow modell alapján ajánlást is tesznek a várható egyéves célárra.
- Publikálta negyedik negyedéves számait a Richter. Az összes árbevétel 9 százalékkal, 221,1 milliárd forintra emelkedett, amely minimálisan alulmúlja az elemzői várakozásokat. A bruttó fedezet éves alapon 16,2 százalékkal növekedett, 151,1 milliárd forintra, de még így is elmarad a 156,9 milliárd forintos elemzői konszenzustól. A tisztított EBIT 70,9 milliárd forintos értéke szintén elmarad a 77,9 milliárd forintos elemzői várakozásoktól. Adózott eredmény soron kiemelkedően teljesített a társaság, a 64 milliárd forintos érték több mint 3 milliárd forinttal magasabb a várakozásoknál.
- A Richter publikálta 2035-ig szóló stratégiáját, amelyben meghatározta azokat a feladatokat és célokat, amelyek segítségével ellensúlyozni fogja az évtized végén lejáró cariprazine-szabadalom miatt kialakuló gyors és jelentős profitkiesést.
- Az MBH megerősíti vételi ajánlását 13 105 forintos célárfolyam mellett. Az ajánlásuk továbbra is vétel.
Richter 2035
A társaság bemutatta a frissített stratégiáját, amelyben az egyes üzletágak alakulását vázolta fel 2035-ig, és a cariprazine-szabadalom lejáratát követő évekről is publikált pénzügyi várakozásokat.
Nőgyógyászat (WHC)
- 2035-ig a nőgyógyászati üzletág bevételeinek és K+F-beruházásainak megduplázását és a jövedelmezőségének jelentős javulását tervezi a vállalat. A Richter portfoliójában jelenleg is meglévő terápiás szegmensek (fogamzásgátlás, termékenység, endometriózis és menopauza) mellett új terápiák bevezetését is tervezi a húgyúti, PCOS- és női onkológiai területen a stratégiai időhorizonton belül. A társaság szeretné tovább bővíteni földrajzi fókuszát azáltal, hogy növeli jelenlétét az Egyesült Államokban és erősíti pozícióját Nyugat-Európában.
- Neuropszichiátria (CNS): A szabadalmi időszak alatt a cariprazine értékének maximalizálására fog összpontosítani a társaság. Ezt követően a 2030-as és 40-es években is az a cél, hogy értékteremtő üzletág maradjon a CNS, ezért egy blockbuster-potenciállal rendelkező új molekula kifejlesztése is fókuszban van a társaságnál. Az egyedülálló kutatási és preklinikai képességek, az AbbVie-vel való együttműködés jó alapja lehet az újabb fejlesztéseknek. A Vraylar utódjaként számontartott RGH-932-es molekula jelenleg a második fázisú klinikai vizsgálatoknál tart, jelenleg ez a gyógyszergyártó legígéretesebb fejlesztése. A CNS-területen első fázisú és számos preklinikai projekt van jelenleg folyamatban.
General Medicines (GenMed)
- A Richter arra számít, hogy 2035-re megduplázza GenMed-bevételeit, és jóval korábban eléri a 20 százalék feletti tisztított EBIT-árrést, miközben jelentősen, 15 százalék fölé növeli portfóliójának frissességi indexét (az elmúlt 5 évben újonnan bevezetett termékek arányát), valamint árbevétel-arányos K+F-ráfordításait 7 százalékra emeli. Az érintett terápiás területeken (szív- és érrendszeri, tradicionális CNS, vérképzőszervi terápiák és cukorbetegség/elhízás) a nagyszabású és nagy értékű szabadalom-lejáratok rövid és középtávon egyaránt vonzó növekedési kilátásokat teremtenek (6 százalékos generikus piaci CAGR 2025–35 között Európában a fennálló árerózió ellenére).
Biotechnológia (Biotech)
- A társaság várakozásai szerint ez lesz a leggyorsabban bővülő üzletág, 2035-ig erős két számjegyű növekedéssel. Számos termékbevezetés és bővített CDMO- (bérgyártási és fejlesztési) kapacitás is szerepel a társaság tervei között. A cél továbbra is az, hogy 2027-re elérjék a nyereséges működést, és további (saját fejlesztésű és licencelt) bevezetésekkel tudjon tovább növekedni az üzletág.

Eredmények várható alakulása 2035-ig
- A Richter várakozásai szerint a nem CNS-ből származó bevételei 2035-re átlagosan évi 7-8%-os növekedési ütemben, mintegy 3,2-3,5 milliárd euróra emelkednek. A nem CNS-üzletágból származó EBIT-árrést 2030–31-re 20 százalék feletti szintre szeretné javítani a Richter, majd 2035-ig szeretné elérni, hogy ennél is magasabb szintre emelkedjen a tisztított üzemi árrés.
Osztalék
- A 2025–35-ös pénzügyi kilátások alapján a Richter úgy látja, hogy a 200 millió euró éves alaposztalék a cariprazine-szabadalmak lejáratát követően is fenntartható, és a stratégiában bemutatott időszak első felében az osztalékok jelentős növekedést mutathatnak. 2029-ig dinamikusan növekedhet az osztalék, a szabadalom lejáratát követően azonban visszaeshet a 200 millió eurós alaposztalékra, ahonnan mérsékelt növekedés várható 2035-ig.
Elemzői vélemény
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!