2025. február 13., csütörtökMa Ella, Linda napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 401,00 Ft | USD: 384,00 Ft | CHF: 424,00 Ft
2025.02.13. Ella, Linda Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 401,00 Ft | USD: 384,00 Ft | CHF: 424,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Atomenergia-hivatal: Megelőző céllal támasztották meg a rézsűfalat a Paks II. beruházásnál

Hirdetés

Atomenergia-hivatal: Megelőző céllal támasztották meg a rézsűfalat a Paks II. beruházásnál

Visszautasítja az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) Tordai Bence Facebook-oldalán megjelent, a Paks II. projekt hatósági felügyeletével kapcsolatos állításait – közölte a hatóság szerdán.

Az országgyűlési képviselő azt írta a posztjában, hogy „nem túlzás kijelenteni: Magyarországon, a paksi bővítési beruházásnál jelenleg nem adottak a nukleáris biztonság garantálásának hatósági és jogszabályi feltételei, a projekt továbbvitele veszélyt jelent a magyar emberek biztonságára”. Arról is írt Hadházy Ákosra hivatkozva, hogy megtámasztásra szorul egy munkagödörfal.

Átlátszó: Elmozdulhatott a Paks II. munkagödör egyik fala

A kivitelező nem volt hajlandó nyilatkozni.

Hirdetés

Az OAH szerint a Paks II. beruházás kapcsán a sajtóhírekben és a közösségi médiában megjelent állítást („rézsűfal megdőlése”) sem a helyszíni monitoringrendszer adatai, sem a helyszíni ellenőrzések, sem pedig az engedélyes (vagyis a kivitelező) által szolgáltatott adatok nem erősítik meg. Azt is hozzátették a közleményükben, hogy az új atomerőművi blokkok létesítési folyamatát több szinten is felügyelik, így az engedélyezési eljárások lefolytatása mellett távadatelemzésekkel, helyszíni ellenőrzések végrehajtásával, valamint szükség esetén hivatalból indított hatósági eljárásokkal.m

A hivatal szerint az építési területen legalább heti rendszerességgel tart helyszíni ellenőrzéseket, valamint folyamatosan nyomon követi, értékeli az engedélyes és a kivitelező által az OAH sajátos építési e-naplójába tett bejegyzéseket.

A rézsűfal megdőléséről vagy meg nem dőléséről azt írták, hogy az 5. blokk munkagödrének állapotát, a talaj mozgását is folyamatosan mérik. Azt állítják, hogy a monitoringrendszer adatai nem mutattak és jelenleg sem mutatnak olyan eltérést, amely a munkatér-elhatárolás mozgása kapcsán akár a legalacsonyabb szintet is elérné. Az 5. blokki munkagödör déli falának megtámasztásáról az „engedélyes” saját hatáskörben, megelőző céllal intézkedett – olvasható a közleményben.

Forrás:
http://hvg.hu/gazdasag/20250115_atomenergia-hivatal-rezsufal-Paks-II-beruhazas#rss

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Lesújtott a Gazdasági Versenyhivatal, kiderült, hogy a Lidl megtévesztette a vásárlókat

Megtévesztő volt a Lidl Magyarország kommunikációja több „teljes kiőrlésűként” hirdetett terméke esetében – tárta fel a …