Az OTP Bank a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) tett közzé egy rendkívüli tájékoztatást. Ebből derült ki, hogy a T. Rowe Price
Mint a tájékoztatásban írták, az amerikai vagyonkezelő összesen mintegy 14 millió darabot vásárolt össze ehhez az OTP részvényeiből. Azáltal, hogy nagytulajdonosokká váltak, egyben szavazati jogot is szereztek a vállalati döntésekre vonatkozóan.
Az OTP tavaly év végén közzétett jelentése szerint a vállalatnak két nagytulajdonosa volt: a Mol-csoport (8,57 százalék) és a Groupama-csoport (5,09 százalék), vagyis ezek mellé csatlakozhat be most harmadikként a T. Rowe Price. 2022 végén a Mol és a Groupama mellett belföldi intézmények és társaságok tulajdonában volt az OTP 31,8 százaléka; belföldi magánszemélyek tulajdonában volt a 16,91 százaléka; a maradék 50,05 százalék pedig különféle külföldi intézmények tulajdonában volt.
A szerdai napot tekintve az OTP kismértékű erősödéssel kezdett a tőzsdén: a 9950 forintos nyitóárról 10 000 fölé emelkedett a papírok ára (cikkünk írásakor 10 050 forinton állt a papír).
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!