Az Egyesült Királyság úttörő volt az oltási stratégiában: itt vették először fontolóra, hogy nem a gyártók által összeállított alkalmazási előírás szerinti időpontban adják be a második vakcinaadagot, hanem felgyorsítják a folyamatot, és „kiszórják” az összes leszállított oltóanyagot. A terv alapja az volt, hogy az első adag beadása után nem sokkal már komoly immunitást szerez az ember, viszont ha betárazzák a második adagot, akkor a védettséget jóval lassabban szerzi meg a lakosság jelentős hányada.
Az európai járványvédelmi központ friss elemzése szerint az unió és az Európai Gazdasági Térség 10 országa döntött eddig úgy, hogy ezt a stratégiát választja a minél gyorsabb átoltottság és a biztonság jegyében. Köztük van Magyarország is.
Az Egyesült Államokban, ahol egymillió lakosra vetítve a második legmagasabb a Covid miatti halálozási arány (az első az Egyesült Királyság) – és meredeken emelkedik az egymillió főre eső megbetegedések száma –,
egészen mostanáig nem gondolkoztak rajta komolyan, hogy oltási stratégiát kellene váltani.
A Nature magazin online kiadásának immunológia rovatában azonban csütörtökön megjelent egy cikk a témában. A Coloradói, a bostoni Harvard és a Chicagói Egyetem négy kutatója azt taglalja, hogy miért kellene beadni a legyártott oltásokat, nem pedig tartalékolni őket az emlékeztető oltásra.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2021/04/02/amerikaban-ocsudnak-az-europai-vakcinastrategiat-latva/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!