700,4 milliárd forintos nettó árbevétellel zárt a 4iG, egyszeri és pénzkiáramlással nem járó tételek rontották az eredményt a cégcsoport gyorsjelentése szerint, míg EBITDA-ja 230,8 milliárd forintra (+14,97 százalék) emelkedett 2024-ben – olvasható vállalat BÉT oldalára feltöltött, befektetőknek szánt prezentációjában.
A vállalatcsoport a pénzkiáramlással nem járó vételár-allokációs hatásoktól, a nem realizált árfolyamveszteségektől, valamint a transzformáció következtében felmerülő egyszeri tételektől megtisztított adózott eredménye 2024-ben 2,7 milliárd forint volt.
A nettó árbevétel 85 százaléka a telekommunikációs, míg 15 százaléka az informatikai szegmens tevékenységéből származott.
A 4iG Csoport 2024-ben tovább növelte piaci jelenlétét, miközben jelentős mértékben javította konszolidált pénzügyi mutatóit, megerősítve versenyképességét és fenntartható növekedési pályáját. A 4iG Nyrt. 2024-es teljes évre vonatkozó, nem auditált IFRS szerinti konszolidált nettó árbevétele 700,4 milliárd forint volt, amelynek 85 százaléka a telekommunikációs, 15 százaléka pedig az informatikai divízióból származott. Az EBITDA 230,8 milliárd forintot tett ki, míg az EBITDA-marzs 33 százalék lett, az egy részvényre jutó EBITDA pedig 771,6 forintra emelkedett.
A kiemelkedő árbevétel és az EBITDA-növekedés több kulcsfontosságú tényező eredménye:
- 2024-ben a 4iG már a teljes évre vonatkozóan konszolidálta a Vodafone Magyarország pénzügyi teljesítményét, ami jelentős hatással volt a csoport eredményeire.
- Erős keresletbővülés jellemezte a mobilszegmenst, valamint javult a telekommunikációs szektorban az egy előfizetőre jutó árbevétel (ARPU).
- A csoport informatikai üzletága a 2023-as év eredményeit meghaladó árbevétel-növekedést ért el, amely tovább javította a 4iG Csoport eredményességét.
A cégcsoport operatív növekedésének ellenére 48,5 milliárd forint adózott veszteséget könyvelt el,
amelyet főként pénzkiáramlással nem járó tételek, például a felvásárolt leányvállalatok eszközei és kötelezettségei valós értékeléséből származó több át éven húzódó többletráfordítás (23,6 milliárd forint) és nem realizált árfolyamveszteség (17,6 milliárd forint) befolyásoltak. A pénzkiáramlással nem járó tételeken felül olyan egyszeri ráfordítások is jelentkeztek mintegy 9,9 milliárd forint összegben, amelyek a magyarországi telekommunikációs portfólió strukturális átalakításának következtében merültek fel. Az előzőekben felsorolt tételektől megtisztított adózott eredmény 2,7 milliárd forint volt 2024-ben.
Elindult a ONE
A 4iG Csoport 2025. január 1-jétől ONE márkanév alatt egyesítette telekommunikációs kereskedelmi szolgáltatásait. A Vodafone Magyarország, a DIGI, az Antenna Hungária és az Invitech lakossági és vállalati távközlési szolgáltatásai immár kizárólag ONE márkanév alatt jelennek meg a piacon. A Vodafone Magyarország 2025. január 1-jétől One Magyarország Zrt. néven működik tovább. A januári márkabevezetést követően a ONE integrált ügyfélkiszolgálással és fokozatosan megújuló közös üzlethálózattal várja ügyfeleit. A ONE márkanév alatt működő vállalatok 2025. év második felében beolvadnak a ONE Magyarország Zrt.-be.
Űripari és védelmi technológiai fejlesztések
A 4iG S&D HUSAT Programja keretében elindította Közép-Kelet Európa első magánkezdeményezésű műholdprogramját, melynek célja egy geostacionárius és nyolc alacsony föld körüli pályán keringő földmegfigyelő műholdból álló konstelláció pályára állítása 2032-ig.
Ennek élére Sárhegyi Istvánt a 4iG Csoport űr- és védelmi technológiákért felelős vezérigazgató-helyettesévé nevezték ki. Feladatait a csoport vezérigazgatójának közvetlen felügyelete alatt látja el. Sárhegyi István jelenleg a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt. vezérigazgatója, amely a 4iG Csoport űr-, műhold- és UAV technológiák […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!