A jövőkész tudatállapot egy olyan hozzáállás, amely folyamatosan kihívás elé állítja az embert, hogy másképp gondolkodjon, és ezáltal fejlődjön.
Ha nem alakítanak ki egy jövőkész tudatállapotot, akkor az egyének stagnálhatnak, lemaradhatnak a személyes növekedés és tanulás lehetőségéről. A vállalatok pedig elavulttá válhatnak
– fejtette ki Frederik G. Pferdt lapunknak, milyen veszélyeket tartogat, ha nem váltunk tudatosabb hozzáállásra. Elmondta, hogy látott már cégeket szétesni, mert megrekedtek egy régi gondolkodásmódban, és képtelenek voltak alkalmazkodni a változó valósághoz. A jelen megőrzésére koncentráltak ahelyett, hogy a jövőt alakították volna. A jövőkész tudatállapot nélkül a vállalatok azt kockáztatják, hogy lemaradnak – véli Pferdt.
Nem mindegy, hogyan gondolkodunk
Pferdt szerepe meghatározó volt a Google-nél, megalapította és vezette a cég több mint 600 innovációs evangelistából álló közösségét. De mit csinál egy innovációs evangelista? – kérdeztük a szakembert.
Nem csupán kreativitást és innovációt tanítanak, hanem az emberek tudatállapotát is átalakítják, és megteremtik a kreativitás kultúráját
– válaszolta kérdésünkre. „A Google-nél mindenkit felkészítettünk a jövőkész tudatállapotra, arra ösztönözve őket, hogy lépjenek túl a status quón, kísérletezzenek bátran, és tekintsenek magukra a jövő építészeiként. Arról volt szó, hogy az innovációt életmóddá, ne csak egy folyamattá tegyük, és biztosítsuk, hogy minden Googler felhatalmazva érezze magát arra, hogy alakítsa a jövőt.”
Tedd fel magadnak a kérdéseket: Mi lenne ha? és Miért ne?
A Google volt innovációs vezetőjétől megkérdeztük, hogy mely projektjére a legbüszkébb. Arra, hogy megalapította és vezette a vállalat több mint 600 innovációs evangelistából álló közösségét. „Project Reimagine” néven elindítottak egy kezdeményezést.
A világjárvány idején ahelyett, hogy ragaszkodtunk volna ahhoz, amit tudtunk, feltettük a kérdést: »Mi lenne, ha?« és »Miért ne?«. A Reimagine projekt célja egy új, rugalmas és hibrid munkahelyi modell létrehozása volt világszerte több mint 135 ezer alkalmazott számára
– részletezte. Ez egy csapatokon és funkciókon átívelő együttműködés volt. Felvállalták a bizonytalanságot, és a munkavégzés új módjaival kísérleteztek. „Azzal, hogy nyitottak voltunk az új ötletekre, és hajlandóak voltunk kísérletezni, nem csak alkalmazkodtunk, hanem új mércét állítottunk fel azzal kapcsolatban, hogy milyen lehet a munka jövője a Google-nál és azon túl” – számolt be róla Pferdt.
Hozzáfűzte, hogy ez a tudatállapot-váltás lehetővé tette számukra, hogy a bizonytalanságot az úttörő innováció lehetőségévé alakítsák, és megmutassák a jövőkész tudatállapot erejét.
Az anyagi jóllét mellett mást is ad a jövőkész tudatállapot
„A Google-nál megtanultam, hogy a személyes növekedés és az innováció mélyen összefügg” – mondta lapunknak Frederik Pferdt. Ezt arra alapozza, hogy egy jövőkész tudatállapotban lévő ember folyamatosan a kihívásokat keresi – ez az egész a másképp gondolkodásról és az új lehetőségek elfogadásáról szól. Ez a tudatállapot nem csupán az anyagi jóléthez vezető út, hanem ezzel érdemi változásokat tudunk elérni, véli a szakértő.
Ha céltudatosan újítasz, azt gyakran anyagi siker követi, de az igazi érték a tanulás, az alkalmazkodás, és hogy önmagadnál nagyobb dolgokhoz járulhatsz hozzá
– magyarázta az innovációs evangelista. „Ahhoz, hogy elfogadjuk a bizonytalanságot, meg kell fordítanunk a hagyományos forgatókönyvet. Ne fenyegetésnek tekintsük, hanem meghívónak egy új kalandra, felfedezésre” – vallja Pferdt, aki szerint fontos, hogy tápláljuk a kíváncsiságunkat: tegyünk fel kérdéseket, maradjunk nyitottak, és kísérletezzünk.
„Ne feledjük, hogy a legnagyobb innovációk némelyike váratlan helyekről származik: a kulcs az, hogy a kiszámíthatatlanságot az innováció és a növekedés lehetőségének tekintsük” – világított rá.
Biztonságos környezetet kell teremteni a kísérletezésnek
A kockázat és a stabilitás […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!