A világon átlagosan 250 gyermek születik percenként, ez évente több mint 130 milliós népességgyarapodást jelent a Földön. A bolygó népessége, amely jelenleg 8 milliárd fő, a 20. század közepe óta több mint háromszoros növekedéssel érte el el azt a mértéket. A lakosság azonban nem egyenletesen oszlik el a Földön. Az ázsiai országok, India és Kína már több száz éve vezetik a világ legnépesebb országainak rangsorá, míg a világ más, kedvezőtlenebb éghajlati, földrajzi adottságú területein ma is csekély a népsűrűség.
Kína jelenleg az első helyet foglalja el a legnépesebb országok listáján, India lakossága azonban várhatóan még idén meghaladja Kínáét, 2050-ben pedig eléri az 1,67 milliárd főt. A 2022-es népességi listán a két ázsiai országot az Egyesült Államok, Nigéria, Pakisztán és Indonézia követi, amelyek várhatóan 2050-ig meg is tartják ezeket a helyeket.
Ugyanakkor a nagyívú elképzelések és várakozások kapcsán a szakértők egy része arra is figyelmeztetett, hogy amennyiben a beruházások csupán a gazdagok szükségleteit fogják kielégíteni, úgy az átlag lakosság fejlődése és életszínvonala lemaradhat a többiekétől. A nagyvárosi területeket emellett fel kell készíteni arra a terhelésre, amit ennyi ember kiszolgálása jelent, legyen szó akár energiáról, akár olyan alapvető szükségletek biztosításáról, mint a tiszta vagy tisztított víz rendelkezésre állása.
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!