Horváth Csaba vallomásával folytatódott a zuglói parkolási botrány tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken, a vádlottak csak a bíró és védőik kérdésére feleltek. Az ügyészség képviselője ugyan feltehette a kérdéseit, de arra nem voltak hajlandóak felelni. Még mielőtt megkezdhette volna a vallomástételt, védője, dr. Papp Gábor megjegyezte, hogy 2010-ben Horváth Csaba ugyan hivatalos személy volt, de akkor a zuglói parkolást nem érintette a tevékenysége. Hozzátette, a vádirat szerinte nem alkalmas arra, hogy azzal szemben valaki védekezzen.
Részletes vallomással készült Horváth Csaba
Horváth Csaba nem ismerte be a bűnösségét, részleteket a személyi körülményeiről azonban közölt. Eszerint egy ingatlanfejlesztő cégnél dolgozik igazgatóként, de a cég nevét nem akarta elárulni. Több ingatlana is van, köztük telkek és lakások, amiket a politikai pályafutása előtt szerzett.
Huszonkét és fél év alatt senki nem kérdőjelezte a tisztességemet. Nem vettem részt semmiben, és nem is tudtam ilyenről
– állította az egykori politikus, miközben jelezte, hogy igyekszik a vehemenciáját visszafogni.
Hozzátette, hogy az ő önkormányzata volt a harmadik legátláthatóbb az országban a Transparency International szerint. Informátorként tekintett csak Fuzik Zsoltra, akivel 2016-ban találkozott egy baráti szülinapozás alatt, amikor is egy asztalhoz ültek, és bemutatkoztak egymásnak. Ekkor derült ki számára, hogy Fuziknak köze volt egy 2010 előtti BKV-s botrányhoz, de a férfi állította, hogy őt abban felmentették. A beszélgetést csak hónapokkal később folytatták, majd többször is találkoztak. Horváth-nak saját bevallása szerint ellenzéki politikusként bőven volt ideje beszélgetni a férfival. Fuzikra informátorként tekintett, hogy segítse a főpolgármester-jelölti kampányát, de a férfi soha nem kért tőle semmit.
Ezért is volt meglepő számomra, hogy egy megszorult ember mégis ezt állítja, most már utólag belátom, hogy egy profi szélhámos volt, de egy szórakoztató jelenség is egyben
– mondta, kiegészítve azzal, hogy Fuzik egyszer csak annyit mondott, hogy a későbbiekben szeretne ismét a fővárosnak dolgozni, de Horváth céget nem ajánlott neki vagy bármi mást. Állítja, nem nézett utána jobban Fuziknak, de hihető informátorként tekintett rá, mert látta, hogy milyen fideszes körökben mozog, így tőle tudott részleteket a BKK elektronikus jegyrendszer 12 milliárdos projektjéről.
Az egységes parkolási rendszer témája érdekelte Horváth Csabát, mint megoldandó probléma, Fuziknak lett is volna rá javaslata, de a szükséges dokumentumokat soha nem kapta meg a politikus. Több találkozójukra is elkísérte a másodrendű Tóth Csaba, ha olyan téma volt, ami őt is érinthette, de Horváth szerint közel sem volt annyi találkozójuk hármasban, mint amennyit az iratok írnak. Azelőtt is értetlenül áll, miszerint 2016 márciusát megelőzően már több mint hetven alkalommal keresték egymást telefonon.
Az esetek többségében Horváth hiába érdeklődött Fuziknál arra vonatkozóan, hogy kitől szerzi az információit, a férfi ezt legtöbbször elkente, olykor viszont megnevezte a kapcsolatait, köztük volt Tombor András is a vádlotti vallomás szerint.
Tóth Csaba is tagadja a vádakat
Tóth Csaba egy hónapja már nyugdíjasként éli az életét, az egykori MSZP-s országgyűlési képviselő továbbra sem ismeri el a bűnösségét. Meglátása szerint minden bizonyíték az ő igazát igazolja, egyedül Fuzik Zsolt vallomása terheli őt bűncselekmény elkövetésével. A vallomása szerint az ügyészség nem vette figyelembe azokat a bizonyítékokat, amik felmentenék őket a vádak alól, de igyekszik nem politikai üldöztetést hangoztatni.
Nyilatkozatában kihangsúlyozta, hogy munkája során végig tisztességes volt, azonban képtelenség lett volna számára országgyűlési képviselőként belefolyni az önkormányzat működésébe, döntéseibe. Hozzátette, lett volna alkalma arra, hogy felszólaljon az önkormányzati üléseken, de erre egyszer sem volt példa a nyolc év alatt, amíg képviselő volt.
Kiemelte, Horváth Csabával több mint húsz éve ismerik egymást, segítette is a főpolgármester-jelölti kampányát, így ismerte meg Fuzik Zsoltot. Hozzátéve, nem tartott vele bizalmi kapcsolatot, mert a politikai lejáratások idején nem bízott meg akárkiben. Kijelentette továbbá, hogy nem kapott soha pénzt és nem is ígért semmit Fuzik Zsoltnak.
Több évnyi börtönbüntetést kért az ügyészség
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!