2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Végleg eltűnnek a parkolóautomaták Budapestről, így lehet majd fizetni júliustól

Végleg eltűnnek a parkolóautomaták Budapestről, így lehet majd fizetni júliustól

Július 1-jétől megszűnik az összes parkolóautomata Budapesten, így majd csak mobilalkalmazáson keresztül vagy SMS-ben lehet elindítani a fővárosban parkolást.

Az RTL Híradó riportjában közölte, a városvezetés szerint túl drága az automaták üzemeltetése, akad olyan kerület is, ahol évente bruttó 100 millió forintba került ezek fenntartása.

A készpénzzel való parkolójegy-vásárlás ugyan megszűnik, az SMS lehetőségével azok nem szorulnak ki, akik nem rendelkeznek okostelefonnal. A parkolási övezetekben sűrűbben helyeznek ki tájékoztató táblákat is, hogy egyértelművé tegyék, hol és hogyan kell fizetni.

Jelenleg a budapesti parkolást használók már több mint 90 százaléka intézi digitálisan a parkolást. Az RTL Híradónak nyilatkozók közül is többen azt mondták, könnyebbnek és gyorsabbnak gondolják a telefonos parkolást, így nem jelent nekik nagy változást az automaták leszerelése.

(Borítókép: Parkolóautomata. Fotó: Szabó Réka / Index)

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/26/budapest-parkoloautomatak-megszunes-julius-keszpenz-parkolojegy-mobilalkalmazas/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Bíró Ferenc szerint hibázott az Átlátszó: vagyona nem a NER-közpénzekből származik

Ritka médiajelenségnek számító, nyílt és egyenes hangvételű helyreigazítást és bocsánatkérést helyezett el az Átlátszó.hu az …