Közleményükben azt írták, az OLAF ajánlásait is figyelembe véve lefolytatott nyomozást követően emeltek vádat a település későbbi polgármesterével és társával szemben, akik jogosulatlanul próbáltak támogatáshoz jutni.
A vádirat lényege szerint 2018 januárjában a vádlott erdőtulajdonosként nyújtott be pályázatot az uniós és hazai költségvetés által finanszírozott Vidékfejlesztési Program keretében. Kérelmében egy lombkoronasétányt is magába foglaló erdei kirándulóhely megépítésére igényelt több mint 64 millió forintot.
A kérelem benyújtására azonban már eleve a támogatási feltételek megszegésével került sor, mert a projekt kivitelezéséhez a vádlott ténylegesen nem versenyeztetett ajánlatokat. A valóságban minden ajánlattevő mögött ugyanaz a vállalkozó állt, így a vádlott eleve sem lett volna jogosult a támogatásra – jelezte az ügyészség.
A támogatás elnyerése után a vádlott elhallgatta a megvalósítás lényeges körülményeit, és fenntartotta a megfelelő pályázati feltételek látszatát. A pályázattal érintett területen ugyanis időközben az erdőrészletet a vádlott kivágatta, így a projekt a támogatott közjóléti funkcióra alkalmatlanná vált.
A később polgármesterként dolgozó vádlott több mint 64 millió forint vagyoni hátrányt kívánt okozni az uniós és hazai költségvetésnek, amiben a vállalkozó segítséget nyújtott. Az ellenőrző hatóság azonban észlelte a szabálytalanságot, és megtagadták a támogatás kifizetését – közölték.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/29/nyirmartonfalvai-lombkorona-setany-vademeles-polgarmester/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!