Nem ismeri el a bűnösségét a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított F. János. A 40 éves férfi visszavonta a beismerő vallomását, amit állítása szerint korábban csak fenyegetés és kényszerítés hatására tett meg.
F. János összesen öt darab különböző vallomást tett, de ügyvédje szerint még számtalan különböző verzió létezik, amelyek egymással is ellentmondásosak.
„Látok összefüggést aközött, hogy az előadásai, visszaemlékezései zavarosak azzal, hogy gyerekkorában erős gyógyszereket kellett szednie” – nyilatkozta a Blikknek Hódos Attila, a gyilkossággal gyanúsított férfi ügyvédje.
Hozzátette, hogy F. János 18 éves koráig nevelkedett gyermekotthonban, ahol az ópiátot tartalmazó, Tegretol nevű készítményt szedte.
A férfi ügyvédje szerint a gyanúsított kommunikációját még mindig belassultság, beszűkültség jellemzi, ami a korábban szedett gyógyszer következménye lehet.
A lapnak egy gyermekvédelmi szakember elmondta, hogy nem hallott még olyan mellékhatásról, amely az említett gyógyszer hatására alakult volna ki.
Zacher Gábor toxikológus szintén úgy látja, hogy bár a gyógyszernek számos mellékhatása lehet, de pszichés problémáról, hallucinációról nem tudnak.
Hozzátette, hogy a Tegretol nevű gyógyszernek nincs köze az ópiáthoz. A készítményt epilepszia és magatartászavarok esetén adják, de bipoláris zavarnál, mániás depressziónál és bizonyos idegrendszeri bántalmaknál is alkalmazzák.
Módosulhat a Btk. Till Tamás gyilkossági ügye miatt
A hétfő reggeli bizottsági ülésen tárgyalják a Btk.-módosító javaslatot, amelyet Till Tamás gyilkossági ügye alapján készítettek.
A javaslat szerint a fiatalkorúakra kiszabható szabadságvesztésnél kiveszik az elévülési időt, valamint figyelmen kívül hagyják az életkort, amennyiben életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető bűncselekmény elkövetéséről van szó.
A tervezethez fűzött indoklás szerint a Btk. elévülésre vonatkozó passzusait módosító két paragrafus célja, hogy a jelenleg hatályos 2012. évi C. törvény esetében felmerülő jogértelmezési bizonytalanságot megszüntesse, miszerint az életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető bűncselekmények soha nem évülnek el.
Egy életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető súlyos bűncselekmény – mint például a minősített emberölés esetei – esetében a zéró tolerancia elve érvényesülne.
Nevelőszülők, gyermekotthon, visszaélések
F. János gyermekkorában […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!