2026. június 17., szerdaMa Laura napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
2026.06.17. Laura Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Újabb helyszíneken mutattak ki azbesztszennyezést Kőszegen

Újabb helyszíneken mutattak ki azbesztszennyezést Kőszegen

A kőszegi vizsgálati eredmények is kimutatták az azbeszt jelenlétét – a rohonci bánya is érintett lehet – olvasható a Vas Vármegyei kormányhivatal Facebook-oldalán.

A kormányhivatal megrendelésére április 28–29-én 30 kőszegi és 13 szombathelyi helyszínen vettek mintát,

melyek minden esetben megerősítették, hogy a vizsgált kőzet azbeszttel szennyezett.

Kőszeg város önkormányzata április 29-én a fent vizsgált helyszíneken túl további 21 ponton végeztetett vizsgálatot, ezek eredményei kedden érkeztek meg, és valamennyi helyszínen kimutatták az azbeszt jelenlétét.

A kőszegi vizsgálati eredmények is kimutatták az azbeszt jelenlétét

A kőszegi vizsgálati eredmények is kimutatták az azbeszt jelenlétét

Fotó: Vas Vármegyei Kormányhivatal / Facebook

Hozzátették, pozitív lett továbbá egy magánszemély által igényelt kőzetmintavétel eredménye is, amelyet a szállítólevél szerint korábban a rohonci bányából szállíttattak a területre. Ez alapján valószínűsíthető, hogy a korábban bezárt bányákhoz hasonlóan a rohonci bányából származó kőzúzalék is tartalmazhat azbesztet. A kormányhivatal erről tájékoztatta az érintett minisztériumokat és az önkormányzatokat. Emellett a hatóság megkezdte a rohonci bányákból származó kőzúzalékok felderítését és laboratóriumi vizsgálatát.

A további mérési eredményekről és a legfontosabb információkról további tájékoztatást ígértek.

A hétfői kormányülést követően Köböl Anita kormányszóvivő bejelentette, legalább három megyében, több száz helyszínen jelenhetett meg az osztrák bányákból származó kőzúzalék. A kormány azonnali hatállyal megvizsgálja a behozatal és forgalmazás felfüggesztésének lehetőségét. Tárcaközi azbesztmunkacsoport is létrejön. Magyar Péter ausztriai látogatásán felvetheti az ügyet.

A Greenpeace mérései szerint Sopronban is bizonyított az azbesztszennyezés. Az osztrák bányákból származó, rákkeltő tremolitot tartalmazó kőzúzalékot a környezetvédők egy Pozsonyi úti forgalmas kereszteződésben és az új építésű […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/20/azbeszt-azbesztszennyezes-koszeg-meres-vas-varmegye/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Sokkolóan újszerű megfejtés az Orbán-rendszer tündöklésére és bukására

„Kötetünk korkép. Két politikával foglalkozó kortárs látlelete egy korról, korszakról, a magyarországi átmenetből kinőtt politikai …