Ahogy arról péntek reggel beszámoltunk, a Sándor-palota közzétette a K. Endre kegyelmi ügyével kapcsolatos dokumentumokat, amelyekből kiderül, hogy az Igazságügyi Minisztérium nem javasolta a kegyelem megadását, Novák Katalin volt köztársasági elnök mégis a javaslattal ellentétes döntést hozott.
Erre reagált Török Gábor politikai elemző, úgy fogalmazott, hogy „itt a döntés, amely (sok) mindent elindított”. Hozzátette, hogy az akkori köztársasági elnök és „saját stábja” sem javasolta a kegyelem megadását, ahogyan az igazságügyi miniszter, Varga Judit sem.
A dokumentumokból, egészen pontosan az összefoglalóból idézett is: “Helytadó döntésre irányuló indoklást az ügyirat nem tartalmaz”.
Most már valóban csak Novák Katalin tudja megmondani, hogy miért döntött így
– zárta a bejegyzést a politikai elemző.
Magyar Péter szintén reagált a közzétett dokumentumokra, felszólította Novák Katalint, mondja el, kinek az utasítására vagy kérésére adta meg a kegyelmet.
Több mint két tucatnyi oldalt tett közzé a Sándor-palota
A Sándor-palota tizenegy dokumentumot tett közzé a honlapján; a felsorolás szerint az iratok között szerepel a Hunnia-perben 2023. március 9-én hozott ítéletről, valamint a pápai felhíváshoz és a pápai látogatáshoz kapcsolódó egyéni kegyelmi döntésről készült feljegyzés.
A dokumentumcsomag tartalmazza továbbá a kegyelmi előterjesztések aktuális állásáról szóló 2023. április 3-i feljegyzést, az igazságügyi miniszter 2023. évi IV. kegyelmi előterjesztésének fedlapját, több felterjesztő feljegyzést, átiratot, határozatot és határozattervezetet, valamint egy kétoldalas összefoglalót.
Az iratanyag összesen több mint két tucat oldalnyi, a kegyelmi eljáráshoz kapcsolódó dokumentumot foglal magában. Ezen a
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!