Toroczkai László a Blikk Talk interjújában részletesen beszélt pártja politikai céljairól, a jelenlegi magyar közélet helyzetéről és több vitatott ügyéről. Úgy véli, hogy a következő országgyűlésben hárompárti felállás alakulhat ki – Fidesz, Tisza Párt és Mi Hazánk –, és ebben a helyzetben pártja akár „királycsináló” pozícióba kerülhet. Szerinte ebben az esetben a Mi Hazánk olyan erős tárgyalási helyzetben lenne, hogy programjának jelentős részét rá tudná kényszeríteni a kormányra. Bár Orbán Viktort és Magyar Pétert sem tartja alkalmas miniszterelnök-jelöltnek, hangsúlyozta, hogy számára a személyeknél fontosabb az, hogy milyen politikai program valósul meg.
A Mi Hazánk elnöke hosszan beszélt pártja „következetességéről”, amit más pártokkal szemben állít, és példaként a Pest vármegyei közgyűlésben végzett munkájukat említette, ahol állítása szerint számos korrupciógyanús ügyre hívták fel a figyelmet.
„Az összes olyan mechanizmust, ami szerintem káros, – a korrupció és ehhez hasonló káros mechanizmusokat – a Mi Hazánk Mozgalom megakadályozza” – mondta a pártelnök.
Találkozó Medvegyevvel
Toroczkai László a külpolitikai szerepvállalásait is hangsúlyozta: elmondása szerint Oroszországban Dmitrij Medvegyevvel nem pusztán protokolláris találkozója volt, hanem komoly tárgyalás, amelyen átadta a kárpátaljai magyarokat érintő jogsértéseket összegző iratcsomót. Bízik abban, hogy az orosz vezetés ezt napirendre veszi, és szerinte a magyar külügyhöz képest ő hatékonyabban tudja felhívni a figyelmet a kisebbségi magyarok problémáira.
Az egykori orosz elnökkel való találkozással kapcsolatban megjegyezte, hogy Strasbourgban, az Európa Tanács parlamenti közgyűlésén sem tapasztalt nagyobb nyitottságot:
Nem annyira érdeklődők Magyarország problémáival kapcsolatban mint Medvegyev. (…) Elég hosszan tudtam vele beszélni.
Hozzátette, hogy bár Medvegyev a közelmúltban többször fenyegette Európát atomcsapással, Toroczkai szerint: „Egyébként a tárgyalásokon ez egyáltalán nem tükröződött. Ott egy békepárti politikust láttam”.
Ruandába küldenék a visszaeső bűnözőket
A belpolitikai kérdések közül kiemelten foglalkozott a közbiztonsággal, amely szerinte romlik, különösen egyes vidéki térségekben és kisebb városokban, példaként pedig Ózdot említette. Elmondta azt is, hogy valóban tárgyalásokat folytat Ruanda vezetésével a súlyos visszaeső bűnelkövetők ruandai börtönökbe történő áthelyezéséről.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2025/11/27/toroczkai-laszlo-csanyi-sandor-borton-medvegyev/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!