2025. január 15., szerdaMa Lóránt napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 411,00 Ft | USD: 398,00 Ft | CHF: 437,00 Ft
2025.01.15. Lóránt Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 411,00 Ft | USD: 398,00 Ft | CHF: 437,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Több tucat fát készülnek kivágni a Római Camping egykori területén

Hirdetés

Több tucat fát készülnek kivágni a Római Camping egykori területén

Szabó Tímea, a Párbeszéd országgyűlési képviselője a III. kerületben található Római Camping fáinak kivágását kérte számon, a területen ugyanis több építkezés is folyik, melyekhez már elkészültek a régészeti és hidrológiai hatástanulmányok is.

Ezek mellett új kerítést is felhúztak, valamint nagyfeszültségű kábeleket is lefektettek – mondta el a politikus a Népszavának.

Hat részre osztották az egykori Római Camping 8,5 hektáros területét és részenként bejelölték, hogy mennyi fát vágnának ki. A Szentendrei út mögötti, Római Strand melletti parkban a frissen elkészült fakataszter szerint 567 darab fa található, ebből összesen 155 darabot vágnának ki, vagyis minden negyedik fát. Ráadásul nem valamiféle komoly betegség, gombásodás, odvasodás miatt, hanem többségében egy meglehetősen szubjektívnak számító indokra, lombkorona sérülésre hivatkozva. Ez jelenthet néhány száraz ágat is. Csakhogy ezen a címen Budapest fáinak zömét kivághatnák

− nyilatkozta a Párbeszéd országgyűlési képviselője.

Hirdetés

Szabó Tímea megkereste ebben az ügyben Varga Mihály pénzügyminisztert, azonban […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2024/12/03/obudai-egyetem-fakivagas-szabo-timea-parbeszed-hatastanulmany/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Nem áll meg az üzemanyagdrágulás, csütörtöktől többe kerül a benzin és a gázolaj is

„Csütörtöktől tovább emelkednek a hazai nagykereskedelmi árak a benzinkutakon. A benzin bruttó 3 forinttal, a …