Felsőoktatási intézményekkel és kutatócsoportokkal kötött partnerségi megállapodást a Richter Gedeon gyógyszeripari vállalat. A cég 2022-ben kezdte meg egy új együttműködési struktúra kidolgozását. A három kutatási területen (neuroinflammáció, neuropszichiátriai transzláció és humán reprodukció) megalakuló Innovációs Hálózatok összesen 11 magyar intézetet és több mint 30 kutatócsoportot kötnek össze.
„Amikor Európára tekintünk, megállapíthatjuk, hogy versenyképességi fordulatra van szüksége, mert mindaz az innovációs kutatási képesség, amiben élen járt, már a múlté. Ezt mutatja, hogy a kockázati tőke csupán 5 százaléka van Európában, míg több mint 50 százaléka az Egyesült Államokban, 40 százaléka pedig Kínában. De a tudományos és publikációs tevékenység tekintetében is hasonló a helyzet. A top 50 legfejlettebb technológiai vállalatból mindössze 4 van az EU-ban,
tehát ahhoz, hogy Európa ismét elfoglalja a neki járó helyet, versenyképességi fordulatra van szükség
– fogalmazott Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter a partnerségi megállapodás ünnepélyes aláírásán.
A tárcavezető hozzátette: Magyarország az uniós elnöksége alatt folyamatosan a versenyképesség növelésére fókuszált, a jó hír pedig az, hogy a magyar versenyképességi modellt számos helyen sikerült deklarációként vagy uniós tanácsként megfogalmazni.
Az egyetemeknek meghatározó gazdasági szereplőkkel kell együttműködést kötniük: erről szól a sikeres magyar modell. Hogy a felsőoktatási intézmények szorosabban működjenek együtt az ipar szereplőivel, hozzanak létre közös kutatási projekteket, a szakképzés átalakításával pedig a cél az, hogy a fiatal már a szakképzéses évei alatt is munkahelyen legyen, munkabért kapjon
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!