2026. június 15., hétfőMa Jolán napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.15. Jolán Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Tarr Zoltán: Magyar Péter lengyelországi útja jóval több, mint diplomáciai formalitás

Tarr Zoltán: Magyar Péter lengyelországi útja jóval több, mint diplomáciai formalitás

Tarr Zoltán a hatfős miniszteri delegáció tagjaként vett részt Magyar Péter első hivatalos miniszterelnöki útján. A miniszter szerint az, hogy az új magyar kormány első hivatalos külföldi útja éppen Lengyelországba vezetett, „jóval több puszta diplomáciai formalitásnál”, ugyanis ez „értékválasztás és egyben egy ígéret”.

A magyar és a lengyel nemzetet ezeréves, sorsközösségen alapuló, testvéri kötelék fűzi össze. Közös szentjeink, közös hőseink, közös küzdelmeink szabadságért és függetlenségért mind arról tanúskodnak, hogy a mi történetünk elválaszthatatlan

– fogalmazott a miniszter közösségi oldalán.

Tarr szerint „a bukott kormány hatalmi gőgje és elszigetelődő politikája az elmúlt években szinte a végletekig lerombolta” a magyar–lengyel kapcsolatot, és az Orbán-kabinet „a pillanatnyi, önös érdekek oltárán feláldozta a történelmi barátságot”.

A miniszter ugyanakkor jelképes fordulatot ígér.

A rombolás kora véget ért. A magyar kormány visszatér az ezeréves útra. Helyreállítjuk a bizalmat, és újra megerősítjük azokat a történelmi és kulturális szálakat, amelyeket mások felelőtlenül el akartak szakítani

– írta Tarr Zoltán.

Magyar Péter Lengyelországban

Magyar Péter első hivatalos miniszterelnöki útja Krakkóba vezetett. A kormányfőt hat miniszter kísérte el: Orbán Anita külügyminiszter, Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter, Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter, Bóna Szabolcs agrárminiszter, valamint Tarr Zoltán. A delegáció a krakkói program után vonattal utazott tovább Varsóba, ahol szerdán Donald Tusk lengyel kormányfővel, Karol Nawrocki államfővel, a szejm és a szenátus vezetőjével, valamint Lech Wałęsával is tárgyalt.

Magyar Péter a krakkói sajtótájékoztatón maga is „régi hagyomány felélesztéseként” értékelte, hogy az új miniszterelnök első útja Lengyelországba vezetett, és a visegrádi együttműködés megerősítéséről, esetleges bővítéséről beszélt. A látogatás előtt Orbán Anita bejelentette, hogy a kormány hazarendeli a varsói magyar nagykövetet.

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/20/tarr-zoltan-magyar-peter-lengyelorszag-diplomacia-magyarorszag-miniszter-tisza-part/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Vitézy Dávid szerint sok mindenre fel lehetett volna használni a mohácsi hídra szánt fejlesztési pénzeket

Újabb bejegyzést szentelt Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a mohácsi Duna-híd kormány által elrendelt átvilágítására. …