A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó iskolái többségét bezárták vagy államosították, a rászoruló idősekről gondoskodó otthonaikat – ideiglenesen – az evangélikus egyház vette át, a korábbi intézményhálózatból csak a dunaújvárosi és az orosházi iskola, valamint a hajléktalanokat ellátó budapesti intézmények maradtak – sorolta a Népszava a MET-ről.
A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség másfél évtized után visszakaphatja korábbi egyházi státuszát. Iványi Gábor arról számolt be a lapnak, hogy informális egyeztetést folytatott Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterrel, akitől azt az ígéretet kapta, a kormány támogatni fogja az egyházi státusz visszaadását.

Iványi Gábor leszögezte, hogy ehhez nincs szükség az egyházi törvény módosítására, a státusz rendezése a jelenlegi jogszabályi környezetben is megoldható. A MET jogászai akár még ki is dolgoznák a határozati javaslatot. A […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!