2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Sulyok Tamás vezérkari főnökké nevezte ki Sándor Zsoltot

Sulyok Tamás vezérkari főnökké nevezte ki Sándor Zsoltot

A honvédelmi miniszter előterjesztésére, június 1-jei hatállyal a Honvéd Vezérkar főnökévé nevezte ki, valamint vezérezredes rendfokozatba léptette elő Sándor Zsolt altábornagyot Sulyok Tamás köztársasági elnök hétfőn.

Sándor Zsolt és Sulyok Tamás

Sándor Zsolt és Sulyok Tamás

Fotó: Dr. Sulyok Tamás / Facebook

Az államfő a Facebook-bejegyzésében közölte azt is, hogy altábornagyi rendfokozatba léptette elő Kun Szabó István vezérőrnagyot, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettesét, valamint vezérőrnagyi rendfokozatba Apáti Zoltán dandártábornokot, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatóját.

„Bevetésre kész” − Visszatért Ruszin-Szendi korábbi helyettese

A hivatalos államfői kinevezést komoly személyi átrendeződés előzte meg a Honvédelmi Minisztériumban. Május 19-én Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter bejelentette, hogy felmenti a vezérkart három éven át vezető Böröndi Gábor vezérezredest, helyére pedig Sándor Zsoltot kérte fel, aki a miniszter közlése szerint röviden csak annyit válaszolt: „Bevetésre kész”.

Sándor Zsolt nem ismeretlen a honvédség vezetése számára: korábban helyettese volt Ruszin-Szendi Romulusznak, amikor utóbbi állt a Honvéd Vezérkar élén (Ruszin-Szendit 2023 áprilisában váltotta épp Böröndi Gábor).

A miniszter méltatásában kiemelte, hogy az új vezérkari főnök több mint három évtizedes katonai pályafutása során a szakaszparancsnoki szinttől a legmagasabb beosztásokig járta végig a ranglétrát, emellett komoly tapasztalatokat szerzett külföldi műveletekben és NATO-környezetben is, ahol „bizonyított vezetőként, emberként és katonaként is”.

A miniszter korábbi indoklása szerint a Magyar Honvédség előtt álló időszak kulcskérdése a képességek fejlesztésén túl az emberekbe vetett hit visszaállítása, a morál javítása, valamint a minisztérium és a honvédség közötti harmonikus működés megteremtése.

Egy dolgot egyértelművé teszek: a félelemre épített vezetésnek vége. A Magyar Honvédségben nincs helye annak, hogy az állomány bizonytalanságban vagy rettegésben szolgáljon. A vezetés alapja a bizalom, a kiszámíthatóság és az egymás iránti felelősség lesz

− fogalmazott a tárcavezető.

<a […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
http://index.hu/belfold/2026/06/01/sulyok-tamas-koztarsasagi-elnok-sandor-zsolt-kinevezes-honved-vezerkar-fonok-sandor-palota/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Bíró Ferenc szerint hibázott az Átlátszó: vagyona nem a NER-közpénzekből származik

Ritka médiajelenségnek számító, nyílt és egyenes hangvételű helyreigazítást és bocsánatkérést helyezett el az Átlátszó.hu az …