Sulyok Tamás köztársasági elnök volt a HírTv szerda esti Napi aktuális című műsorának vendége, amelyben leszögezte Orbán Balázs a sok vitát kiváltó 1956-ot érintő kijelentésről, hogy neki hivatalánál fogva nem feladata pártpolitikai szereplők nyilatkozatait kommentálnia. Azt ígérte: ezután sem fog véleményt mondani a miniszterelnök politikai igazgatójának szavairól, de ő úgy tudja, hogy Orbán Balázs már bocsánatot kért gondolataiért.
Egyébiránt Sulyok Tamás hangsúlyozta: az, hogy mi, magyarok a népszuverenitást tartjuk a legfontosabb értékünknek, az, hogy mi magunk dönthessünk a sorsunk felett, ez 1956 máig ható legfontosabb üzenete.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc egyik legnagyobb sikere, hogy ma szabadon lehet beszélni – jelentette ki a köztársasági elnök a műsorban.
A köztársasági elnök arról is beszélt, hogy jogászként úgy véli: a Szuverenitásvédelmi Hivatal egy alkotmányosan működő szerv, hiszen az Alkotmánybíróság nem állapította meg, hogy alkotmányellenes lenne a hivatal felállításáról rendelkező szuverenitásvédelmi törvény.
Az interjúban érintették a kegyelem adás kérdéskörét is.
Az államfő márciusi hivatalba lépése óta <a […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!