2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Sára Botond 70 milliós végkielégítést osztott szét hat fős stábjában

Sára Botond 70 milliós végkielégítést osztott szét hat fős stábjában

A Fidesz választási veresége után Sára Botond fővárosi főispán még leköszönése előtt intézkedett stábja anyagi ellátásáról. Lőrincz Viktória, vidék- és területfejlesztési miniszter szerint amikor a választás eredménye egyértelművé vált, a főispán hat fős csapatával közös megegyezéssel felmondási megállapodásokat kötött,

és a kormányhivatal kasszájából összesen 70 millió forint végkielégítést utalt ki számukra.

Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében úgy fogalmazott, hogy „elfogadhatatlan, hogy egy közigazgatásban dolgozó vezető a magyar állam számára kedvezőtlen szerződéseket írjon alá. A Fidesz rendkívül nehéz költségvetési helyzetben adta át az országot a megalakuló TISZA-kormánynak, de még az utolsó napjaikat is felelőtlen költekezéssel töltötték”. A miniszter nem csak erkölcsi, hanem jogi alapon is megtámadja a kifizetéseket: „nem csak a jó erkölccsel, de a hatályos jogszabályokkal is összeegyeztethetetlen az államot megkárosító szerződések megkötése”.

A közigazgatást felügyelő Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium vezetőjeként ezeknek a szerződéseknek az érvényességét nem fogadom el, a kifizetett végkielégítéseket az érintetteknek vissza kell fizetniük

– jelentette ki. 

Lőrincz Viktória emellett bejelentette, hogy a kormány tagjaihoz hasonlóan a főispánoknak járó végkielégítések kifizetését is megtagadja. Indoklásában arra hivatkozott, hogy azoknak, akik politikai vezetőként az Orbán-rendszer fenntartásában vettek részt, vállalniuk kell felelősségüket.

Ugyanakkor egy kiskaput is hagyott: amennyiben az érintett főispánok a nekik járó végkielégítést jótékony célra ajánlják fel, a minisztérium kiutalja az összeget a közösen meghatározott kedvezményezetteknek. „Vége van azoknak az időknek, amikor a politikai vezetők korlátlanul osztogathattak közpénzt politikai alapon” – szögezte le.

A választásokat követően korrupciós bűncselekménnyel gyanúsították meg Sára Botondot, a Központi Nyomozó Főügyészség gyanúja szerint Budapest főispánja mintegy 70 ezer forint értékű bort fogadott el egy munkaerő-kölcsönző cég képviselőitől cserébe azért, hogy a hivatala minősített kölcsönbeadói státuszt adjon a cégnek. Az ügy ugyanazzal a nepáli munkaerő-kölcsönzéses történettel kapcsolatos, amelynek főszereplői Orbán Áronnal álltak üzleti kapcsolatban.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ftisza.somogymegye.01oevk%2Fposts%2Fpfbid0R4PUhMyoWtG2H47MnkyBofTGsVYXiDUEchXd5h1qh5s8FAjufLsyzegmjS8tjtM1l&show_text=true&width=500" width="500" height="463" […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
http://index.hu/belfold/2026/05/28/lorincz-viktoria-miniszter-sara-botond-foispan-milliok-osztogatas/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Bíró Ferenc szerint hibázott az Átlátszó: vagyona nem a NER-közpénzekből származik

Ritka médiajelenségnek számító, nyílt és egyenes hangvételű helyreigazítást és bocsánatkérést helyezett el az Átlátszó.hu az …