2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Robbanhat a költségvetési botrány, Vitézy Dávid szerint meghamisíthatták a valós számokat

Robbanhat a költségvetési botrány, Vitézy Dávid szerint meghamisíthatták a valós számokat

Egészen botrányos és bűncselekménygyanús történetek egész tömkelegét látom a közlekedési tárca és beruházási területek körül. Ezeket tételesen feldolgozzuk, és mindent meg fogunk osztani a nyilvánossággal – közölte a közlekedési és beruházási miniszter kedd esti Facebook-bejegyzésében.

Vitézy Dávid arról beszélt, hogy kedden az Állami Számvevőszék minden tételben megerősítette, hogy itt egy szándékos „költségvetési elmaszkolása történt a valóságnak”, ha úgy tetszik a költségvetés meghamisítása.

Az Orbán-kormány 20 évvel később pontosan azt csinálta, amit a Gyurcsány-kormány csinált 2006-ban, (…) azért, hogy a hiány kisebbnek tűnjön, és a választási kampányban az ebből eredő politikai problémákat elkerüljék, ezért egyszerűen olyan tételeket, amik mögött már konkrétan leigazolt teljesítésigazolás és számla van, azokat is kikozmetikázták a költségvetésből

– mondta.

Az iváncsai akkumulátorgyárnál és a Budapest–Belgrádnál is akadnak gyanús számlák

Hozzátette, az iváncsai akkumulátorgyárnál, Mészáros Lőrincék vasúti beruházásánál a teljesítésigazolást még év elején aláírták, így a számla hónapok óta lejárt, „és most is le van járva, már figyelmeztető leveleket kapunk a vállalkozótól, hogy a számla milyen régóta nincs kifizetve, és még sincs benne az állami költségvetésben, pedig tudták, hogy ez egy befejezés előtt álló beruházás volt”.

Szavai szerint talán ugyanez a helyzet a Budapest–Belgrád idei számláinál is, ám ami a „legdurvább, az az autópálya-koncesszió kérdése”. Kifejtette, az autópálya-koncesszor havi rendelkezésre állási díjat kap, így van finanszírozva az autópályák működtetése és fejlesztése. Ez a szerződés 35 évre szól.

Ezt felül fogjuk vizsgálni, de addig, ameddig nincs módosítva, vagy nincs valamilyen módon ez felülvizsgálva, addig havonta ez fixen felmerül, mint a rezsi, ha úgy tetszik, a magyar államnál

– mondta, és megjegyezte, hogy ezt nem betervezni júniustól év végéig a költségvetésbe teljes felelőtlenség.

Bejelentette, hogy elkezdték feldolgozni a korábbi titkos kormányhatározatokat és levelezéseket az ügyben, hogy a pontos jogi lépéseket meghatározzák. „Körüljárjuk pontosan, hogy jogilag milyen tényállást merít ez ki, és amennyiben van annak alapos gyanúja, hogy bűncselekmény történt, akkor természetesen meg fogjuk tenni a feljelentést.”

„A következő két hétben ebben látnunk kell tisztábban, nyilván a Pénzügyminisztériummal közösen” – fogalmazott Vitézy Dávid.

(Borítókép: Vitézy Dávid a parlamentben 2026. június 1-jén. Fotó: Papajcsik Péter / Index)

<a […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/06/03/vitezy-david-orban-kormany-koltsegvetes-allami-szamvevoszek-akkumulatorgyar-autopalya-koncesszio/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Rendőrségi feljelentés lett abból, hogy az Orbán-kormány háromszoros áron vásárolt bölcsődei kismotorokat

Hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a Budapesti Rendőr-főkapitányságon Kátai-Németh Vilmos szociális és …