A két öreg madárra Dunaegyháza felől lett figyelmes, de a Duna túlpartján, Baracs közigazgatási területén tartózkodtak. Repülés közben sikerült fotót is készítenie róluk – írják a nemzeti park honlapján.
A faj nászruhás, öreg példányai nagyon dekoratívak. Nagy termete, fekete csuklyája és fehér, részleges szemgyűrűje révén viszonylag könnyen azonosítható. Sárgás csőrén a fekete gyűrű mellett nászruhában piros elszíneződés is látható.
A halászsirály a Fekete-tenger északi partján, valamint attól keletre, a sztyeppövezet nagy tavain költ, Afrikában telel. Évente néhány egyed tűnik fel Magyarországon.
Egyedül és nagyon ritkán látni
Ritka tavaszi és őszi átvonuló, legtöbbször magányos példányait lehet megfigyelni. Főleg a tiszántúli halastavakról származnak adatai, ahol sokszor csapolásokon kerül elő esti sirálybehúzásokon. Költőhelyén állományának megmaradása biztosítottnak látszik. Mivel Magyarországon nagyon ritka faj, különösebb természetvédelmi intézkedést nem igényel.
A Fekete-tenger északi partján, valamint attól keletre a sztyeppövezet nagy tavain költ. Fészkelőhelye mindig nagyobb tavak közvetlen közelében van. Telepeket alkot, és fészke csupán egy sekély talajmélyedés, melybe a tojó 2-4 tojást rak.
A tojások kiköltését a két szülő felváltva […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2022/05/10/ritka-madarfaj-halaszsiraly-kiskunsagi-nemzeti-park/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!