A kormányzati kommunikációt nyolc éve uraló Balásy Gyula drámai bejelentése után − miszerint közérdekű felajánlásként átadja cégeit az államnak − egyre több részlet szivárog ki a rendszer működéséről. Révész Máriusz, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium Aktív Magyarországért felelős államtitkára és Petényi Mirkó, az AMFK vezetője az Indexnek adott nyilatkozataikban számoltak be a rendszer működéséről.
A „hatszoros szorzó” és a nyomdai küzdelem
Petényi Mirkó két konkrét példával illusztrálta a „brutális árazást”. Egy kerékpáros portál PR-cikke, amely a piacon 250 ezer forintba került volna, a Lounge-on keresztül 966 ezer forintra drágult, miközben az ajánlaton szerepelt, hogy ez már 30 százalékos engedménnyel számított ár.
Még súlyosabb eset volt a Nemzeti Aktív Turisztikai Stratégia kiadványa. A Lounge 4 millió forint + áfáért (oldalanként 25 ezer forintért) vállalta volna a szerkesztést. Petényi és Révész azonban itt „kiszöktek” a rendszerből:
A stratégiát végül nem hatszoros áron, hanem az AMFK által kiírt önálló nyomdai közbeszerzésen keresztül, a Lounge által ajánlott ár hatodáért, mindössze 697 ezer forintért sikerült elkészíteni
− pontosított utólag az államtitkár.
Gulyás Gergely tehetetlensége: „A rendszer nem változott”
A vezetők nem titokban morogtak: Révész Máriusz konkrét számokkal kereste fel Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztert.
Révész szerint a miniszter meglepődött a látottakon, és „elfogadhatatlannak” nevezte a számokat. Megpróbálta elérni, hogy az AMFK kikerüljön a Nemzeti Kommunikációs Hivatal (NKOH) kötelékéből, de a kísérlet kudarcba fulladt.
Gulyás miniszter úr jelezte, egyelőre nem járt sikerrel, az érvényes kommunikációs keretszerződés az AMFK-ra is vonatkozik
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!