A Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője közösségi oldalán osztotta meg, hogy a rendkívüli bizottsági ülésre meghívják többek között Karácsony Gergely főpolgármestert, az összes fővárosi képviselőcsoport vezetőjét, valamint a Fővárosi Közgyűlés állandó bizottságainak elnökeit.
Egyértelmű politikai választ, részletes, konkrét határidőkkel bíró vészforgatókönyvet és ez alapján rendkívüli fővárosi közgyűlés összehívását kezdeményezzük
– jelentette ki Vitézy Dávid.
Hangsúlyozta, itt az ideje, hogy a Fővárosi Közgyűlés állást foglaljon a kialakult helyzetben, és kiemelte a javaslat legfontosabb elemét: a két szakbizottság első lépésben kérje fel a főpolgármestert, hogy a közszolgáltató cégek bevonásával, a szakbizottságok közreműködésével
dolgozza ki a Budapest pénzügyi ellehetetlenülése ellen szükséges politikai lépések és intézkedések szigorú határidőkkel ellátott, világos vészforgatókönyvét.
Mint írja, ennek a vészforgatókönyvnek a teljes közvélemény és a kormány számára is egyértelmű határidőkkel és ütemezéssel kell tartalmaznia azokat a lépéseket, „amelyeket a főváros abban az esetben meglép, ha a szolidaritási hozzájárulás normatív támogatásokon felüli részének beszedését a kormány vagy a bíróságok nem függesztik fel”.
Három pontban emelte ki a legfontosabbakat:
- A vészforgatókönyv keretében vizsgálni kell a közszolgáltatások (például tömegközlekedés) korlátozásának és az ezekkel összefüggésben az állammal kötött megállapodások felülvizsgálatának lehetséges hatásait, mértékét, lépcsőit.
- Be kell mutatni a budapestiek széles körű tájékoztatásának eszközeit, ütemezését.
- Dönteni kell mindazon további közpolitikai lépésekről, amelyek segítségével egyértelműsíthető, hogy Budapest nem fogadja el a rá kirótt szerepet, és nem fogja tétlenül tűrni a város csődjét.
Vitézy Dávid és Baranyi Krisztina – ha elkészül a vészforgatókönyv – második lépésben azt javasolják, hogy a rendkívüli ülésen tárgyalják is meg, és a Fővárosi Közgyűlés „ezen törvényes jogával élve” kezdeményezze a közgyűlés összehívását. Valamint javasolják, hogy rögzítsék, „a fővárosi közszolgáltatások ellehetetlenülése Magyarország nemzetgazdasága, a központi régió egésze és természetesen Budapest működőképessége szempontjából is kritikus hatású, ennek felelőssége a kormányt terheli, és éppen ezért nemcsak budapesti, de országos közérdek az egyértelmű nyomásgyakorlás a város ellehetetlenítése ellen, a szolidaritási hozzájárulás túlzott mértékű része beszedésének megakadályozására”.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!