2026. február 10., keddMa Elvira napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 377,00 Ft | USD: 316,00 Ft | CHF: 413,00 Ft
2026.02.10. Elvira Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 377,00 Ft | USD: 316,00 Ft | CHF: 413,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Rangos nemzetközi díjat kapott Karácsony Gergely

Rangos nemzetközi díjat kapott Karácsony Gergely

Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere kapta a 2026-os Geuzenpenning-díjat, melyet Hollandia oszt ki olyanoknak, akik harcolnak az emberi jogokért és a demokráciáért, illetve kiállnak a diktatúra, a rasszizmus és a diszkrimináció ellen – adta hírül a rodi.nl.

A díjat március 13-án veheti majd át Karácsony a hollandiai Vlaardingenben. Mint írták, a főpolgármester azzal érdemelte ki a rangos nemzetközi emberjogi elismerést, amiért „az egyre autoriterebb magyar politikai légkörben bátran kiáll a demokratikus értékek, a szólásszabadság és az egyenlő jogok bátor védelméért”.

Hangsúlyozták azt is, hogy Karácsony Gergely szöges ellentéte Orbán Viktornak, az elnyomással és diszkriminációval szembeni ellenállás szimbólumává vált.

Külön kiemelték a tavaly júniusi döntését, amikor a főpolgármester „a Budapest Pride-ot önkormányzati rendezvénnyé tette, hogy megkerülje a kormányzati tilalmat”. A rendőrség által betiltott rendezvény megtartásáért Karácsony Gergely gyanúsítottként hallgatták ki, továbbá vádemeléssel néz szembe.

A Geuzenpenning Alapítvány szerint Karácsony „politikai hitvallása, hogy falak helyett hidakat építsen: a társadalmat megosztó jobboldali populizmussal szemben minden ember egyenlő méltóságát és a szolidaritást képviseli”.

Karácsony Gergely

Karácsony Gergely

Fotó: […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/01/13/karacsony-gergely-geuzenpenning-dij-budapest-pride/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Transparency International: Magyarország Bulgáriával holtversenyben az Európai Unió legkorruptabb országa

A korrupcióérzékelési index 0-tól 100-ig terjedő skáláján Magyarország a tavalyi eredményéhez képest egyet rontva 40 …