Forgács István azzal kezdte, hogy meglátása szerint a roma közösségekben 18 és 60 év közöttiek legalább 40-45 százaléka súlyos mentális problémákkal küzd, ugyanakkor a teljes lakosságban sem lehet sokkal alacsonyabb ez az arány. Szavai szerint ezzel összefüggésbe hozható, hogy ezekben a csoportokban a családon belüli erőszak, a bűncselekmények, a szerhasználat előfordulása kiugróan magas.
A drog nem igényként, inkább a kínálati oldalon jelenik meg, 30-40 százalék találkozik ezzel
– emelte ki, azt is hozzátéve: látja, milyen károkat okoz a dizájnerdrog a szegregátumokban. A romaügyi szakértő úgy véli, hogy a lelki instabilitások instant pótlása a drog, „alternatívát, sőt, első számú opciót a sport, az egyház, illetve a vallás jelenthet”, ami közösségi hálóként megóvhatja a fiatalokat a kriminalizációtól.
Minden társadalmi rétegben megjelenik
Hal Melinda, klinikai szakpszichológus hozzátette, hogy más problémák miatt más típusú szerekkel, de minden társadalmi réteget érint a droghasználat. „Ha belső személyiség struktúra nem stabil, akkor nem ellenálló a függőségekkel szemben. Ahol megjelenik egy addikció, ott megjelenik a többi.
Egy szeretethiányos társadalomban élünk, amiben sokan az anyához, az apához, vagy akár a nevelőhöz való elemi kötődést droggal, alkohollal, vagy telefonnal próbálják pótolni.
Reális statisztika, hogy Magyarország világszinten dobogóközelben van az alkoholfogyasztásban” – mondta, hozzátéve: szükség van ennek visszaszorítására, hogy ez ne legyen táptalaja a további szerfüggőségnek.
Úgy véli, az igazi egyéni és nemzeti versenyképességünk azon múlik, hogy érzelmileg, mentálisan hogyan vagyunk. Nemzetközi szinten megfigyelhető, hogy a lakosság régóta polikrízist él át, amivel nehezebb megküzdeni, mint egyetlen […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!