2025. június 18., szerdaMa Levente napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 351,00 Ft | CHF: 429,00 Ft
2025.06.18. Levente Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 351,00 Ft | CHF: 429,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Polt Péter legfőbb ügyész utódja a lúgos orvos ügyében képviselte a vádat

Hirdetés

Polt Péter legfőbb ügyész utódja a lúgos orvos ügyében képviselte a vádat

Mint arról az Index is beszámolt, május 14-én a Sándor-palotában benyújtotta az államfőnek lemondását Polt Péter legfőbb ügyész, akit május 20-án az Országgyűlés június 10-ei hatállyal alkotmánybírónak választott. Sajtóértesülések szerint Polt Péter az Alkotmánybíróság elnöki székének várományosa. Az új elnökről egyébiránt szerdán szavaz a parlament.

Gyors kiválasztási folyamat

Polt Péter 2000. május 16-a óta (2006–2010 között négy év megszakítással) meghatározó alakja a magyar igazságszolgáltatásnak, a harmadik legfőbb ügyészi megbízatása 2025. június 10-ig szól. Azóta már az is eldőlt, ki követi őt a Legfőbb Ügyészség élén.

Az Alaptörvény 29. cikk (4) bekezdése kimondja:

Hirdetés

A legfőbb ügyészt a köztársasági elnök javaslatára az Országgyűlés választja kilenc évre. A legfőbb ügyész megválasztásához az országgyűlési képviselők kétharmadának szavazata szükséges.

Sulyok Tamás köztársasági elnök meglehetősen gyors döntést hozott. Szerda délután vette át Polttól a lemondását, majd egy könnyed hangvételű videót tett közzé a jelöltkeresésről, ami a következő felirattal indított: „A Sándor-palota bemutatja: A legfőbb ügyész kerestetik.” A filmszkeccsből kiderült, hogy az államfő konzultált Varga Zs. Andrással, a Kúria elnökével, Pecsenye Csabával, az Országos Bírói Tanács elnökével, Havasi Dezsővel, a Magyar Ügyvédi Kamara elnökével és Senyei Györggyel, az Országos Bírósági Hivatal elnökével. Csütörtök kora délutánra már meg is volt a kiválasztott.

Polt Péter lemondása miatt a jövőben megüresedő legfőbb ügyészi tisztségre az Alaptörvényben biztosított hatáskörömben Nagy Gábor Bálintot jelöltem, a jogászi hivatásrendek vezetőivel történt konzultációt követően

– fogalmazott a köztársasági elnök, aki szerint a jelölt „széles körű büntető jogalkalmazási tapasztalattal és az igazságszolgáltatás működésének többszempontú ismeretével rendelkezik”. Mint írta, Nagy Gábor Bálint jogi pályáját büntetőbíróként kezdte, majd különböző ügyészi beosztásokban folytatta, gyakorlati tudását pedig elméleti síkon, egyetemi oktatóként is kamatoztatja. Az államfő a […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2025/06/09/nagy-gabor-balint-legfobb-ugyesz-polt-peter-koztarsasagi-elnok-kivalasztas-hack-peter/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Tűz ütött ki egy munkásszállón a X. kerületben

Tűz ütött ki egy nyolcemeletes munkásszálló legfelső szintjének egyik szobájában – közölte a katasztrófavédelem. Mint …