2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Percekkel Magyar Péter reakciója után Orbán Viktor a nevére vette az Orbán Anitának írt nyílt levelet

Percekkel Magyar Péter reakciója után Orbán Viktor a nevére vette az Orbán Anitának írt nyílt levelet

Orbán Viktor volt miniszterelnök nevére vette és megosztotta a saját oldalán azt a levelet, amit az Orbán-kormány tagjai írtak alá, és vasárnap jelent meg a sajtóban. A nyílt levelet Orbán Anita külügyminiszterhez címezték.

Orbán Anita interjújára reagálva nyílt levelet tettek közzé az Orbán-kormány korábbi tagjai. A volt kormányzati szereplők elsősorban azt kifogásolták, hogy a külügyminiszter az uniós források ügyében korrupcióval vádolta elődeit, miközben szerintük éveken át maga is magas pozícióban dolgozott a külügyi apparátusban.

„Miniszter Asszony!

Hosszú éveken keresztül dolgoztál velünk az Orbán-kormány külügyi rendszerében, magas pozíciókban. Ezért is vagyunk egymással tegező viszonyban. Az Orbán Viktor kormányait szolgáló hosszú időszakod alatt soha egyetlen bejelentést, feljelentést, észrevételt, de még csak jelzést sem adtál semmilyen korrupciógyanús ügyben.

Most, hogy Magyar Péter kormányát szolgáló miniszter lettél, korrupcióval vádolod korábbi kormányzati kollégáidat. Pedig tudod, hiszen belülről láthattad, hogy az Orbán-kormány vezetői hűek maradtak esküjükhöz, a törvényeket betartották és betartatták. Ezért alattomos, önmagadat mentegető, minden alapot nélkülöző propagandarágalmaidat minden volt kormányzati kollégád nevében visszautasítjuk.

Az a tény, hogy karriered csúcsára, a miniszteri bársonyszékbe úgy jutottál fel, hogy átálltál a politikai ellenfeleinkhez, és elárultál bennünket, a te dolgod. Ezt majd a Jóisten elrendezi. De hogy ezek után visszarúgva vádolod és gyalázod azokat, akikkel éveket dolgoztál együtt, olyan nemtelen dolog, ami ennek a nyílt levélnek a megírására késztetett bennünket. Röviden: szégyelld magad!

Hiszünk abban, hogy minden bűn magában hordozza a büntetését. Láttuk, ahogy szégyenedet leplezve cipőd orrát méregetve kínosan feszengve álltál új főnököd háta mögött a Karmelita kolostor bejárásán. Igen, a színvonaltalanságért, az alantasságért és a Magyarországhoz méltatlan kormányfői és kormányzati magatartásért viselendő felelősség és szégyen már nem kizárólag a miniszterelnöké, hanem az új kormány minden tagjáé. A tied is.

Magas tisztséged árát úgy fogod megfizetni, hogy amikor a mindenkit bántalmazó főnököd téged is nyilvánosan és visszatérően megszégyenít, szó nélkül kell tűrnöd. Jó szégyenkezést!”

– áll a nyílt levélben, amely Orbán Viktor oldalán olvasható.

Magyar Péter is reagált a levélre

Orbán Viktor volt miniszterelnök nem sokkal azután tette közzé a bejegyzését, hogy Magyar Péter, Magyarország miniszterelnöke is reagált rá.

A miniszterelnök a névtelen, egykori fideszes minisztereket vádolja gyávasággal és árulással, miután azok aláírás nélküli levélben támadták Orbán Anita külügyminisztert, egyben Magyarország miniszterelnök-helyettesét. 

„A nevüket sem vállaló, gyáva egykori fideszes miniszterek aláírás nélküli levélben gyalázzák Orbán Anitát” – közölte Magyar Péter Facebook-oldalán. A miniszterelnök szerint azok „árulózzák” Magyarország miniszterelnök-helyettesét, akik éveken keresztül „elárulták […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
http://index.hu/belfold/2026/05/25/orban-viktor-fidesz-nyilt-level-orban-anita/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Bíró Ferenc szerint hibázott az Átlátszó: vagyona nem a NER-közpénzekből származik

Ritka médiajelenségnek számító, nyílt és egyenes hangvételű helyreigazítást és bocsánatkérést helyezett el az Átlátszó.hu az …