Nemzeti ünnepünkön, augusztus 20-án két megyeszékhelyen már lemondtak az esti tűzijáték megrendezéséről. Pécs polgármestere, Péterffy Attila azt írta közösségi oldalán, hogy
a költséges parádé árát most is a pécsiekre, Pécsre fordítjuk.
Azt is jelezte, hogy tűzijáték már tavaly sem volt, az államalapítás ünnepén elmaradt esemény árát a keleti városrészben, a Keller János-tömb felújítására, parkosítására fordították. A szilveszteri tűzijáték költségeiről korábban szavazást írtak ki, ezen a megkérdezett pécsiek jelentős többsége úgy döntött, hogy az árából 90 rászoruló pécsi családnak vásároljon a város tűzifát a hideg időszakra.
Debrecenben sem lesz […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2023/08/18/tuzijatek-pecs-debrecen-koltseg-szokas-unnep/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!