A Fővárosi Közgyűlés az alakuló ülésen, november 13-án döntött a BKK-rendészet felállításáról. Vitézy Dávid személyes tapasztalata miatt november 18-ára összehívta a Klímavédelmi Közlekedési és Városfejlesztési Bizottság ülését, hogy tájékoztatást kapjon arról, hol tart a főváros tömegközlekedés biztonságát szolgáló új rendszer kiépítése. Közlése szerint a budapesti csomópontok, aluljárók közbiztonsága és köztisztasága is erősen kifogásolható, ebben egyértelműen romló helyzetet lát.
Mi lesz a hajléktalanokkal?
Handl Tamás Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság (FÖRI) igazgatója elmondta, hogy az új év első napjától már 75 fővel fog működni a BKK-rendészet, jelenleg a FÖRI 24 fővel látja el ezt a feladatot. A nappali és éjszakai műszak váltása reggel 7-kor és este 7-kor történik. Decembertől a kerületi rendőrökkel közösen fognak járőrözni a csomópontokon, aluljárókban, járműveken. Szavai szerint nemcsak az utazási feltételeket nem teljesítők leszállítását, hanem utógondozást is vállalják, értesítve a Menhely alapítványt, a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményeit (BMSZKI) vagy a Máltai Szeretetszolgálatot. Mint elhangzott, a téli időszakban ez már bevett protokoll, a szociális ellátóknál pedig rendelkezésre áll megfelelő hely, rendszeresen járják a közterületeket, hogy a rászorulók biztonságos helyen töltsék az éjszakát.
Kiss Ambrus hozzátette: a pesti oldalon történt eseteknél a Menhely alapítvány diszpécserszolgálatát, a budai oldalon a Máltai Szeretetszolgálat munkatársainak közreműködését kérik. Aláhúzta, hogy
Arra is felhívta a figyelmet, hogy a bűncselekmények esetében rendőrre van szükség. Gulyás Gergely Kristóf a Budavári Önkormányzat fideszes képviselője megjegyezte, hogy a köztisztaságra, a közrendre mindenkinek ügyelnie kell, ugyanakkor rászoruló embereket nem szabad magára hagyni.
Ha valakit szabálysértésen érnek, a közterület felügyelő, a rendőrhöz hasonlóan bírságot szabhat ki, lakcím nélkül a szabálysértési hatóságnál eljárást kezdeményezhet – reflektált Diós Dávid a FÖRI szolgálati igazgatóhelyettese az intézkedés menetrendjére vonatkozó kérdésre.
Mit tehet a járművezető, vagy az utas?
A bizottság elnöke, Vitézy Dávid megjegyezte, hogy […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!