2026. június 17., szerdaMa Laura napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
2026.06.17. Laura Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Orbán Anita elmondta, miről beszélt a bekéretett orosz nagykövettel

Orbán Anita elmondta, miről beszélt a bekéretett orosz nagykövettel

Orbán Anita bekérette Oroszország budapesti nagykövetét a Külügyminisztériumba, miután Moszkva a háború kitörése óta a legnagyobb dróntámadást indította Nyugat-Ukrajna ellen. A megbeszélést követően a külügyminiszter Facebook-oldalán adott tájékoztatást az egyeztetésről, és Orbán Anita hangsúlyozta: 

Megismételtem, hogy a magyar kormány mélységesen elítéli az orosz támadást, és elvárjuk a civilek elleni agresszió azonnali leállítását. 

Elmondta a nagykövetnek, hogy Magyarország számára „teljességgel elfogadhatatlan”, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják. Az új külügyminiszter hangsúlyozta, hogy Moszkva tegyen meg mindent az azonnali tűzszünetért és a háború mielőbbi, békés, tartós lezárása érdekében. 

Dróntámadás ért több települést is 

Az orosz hadsereg szerdán délután drónokkal támadott több […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/14/orban-anita-kulugyminiszter-karpatalja-orosz-drontamadas-nagykovet/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Sokkolóan újszerű megfejtés az Orbán-rendszer tündöklésére és bukására

„Kötetünk korkép. Két politikával foglalkozó kortárs látlelete egy korról, korszakról, a magyarországi átmenetből kinőtt politikai …