Orbán Anita bekérette Oroszország budapesti nagykövetét a Külügyminisztériumba, miután Moszkva a háború kitörése óta a legnagyobb dróntámadást indította Nyugat-Ukrajna ellen. A megbeszélést követően a külügyminiszter Facebook-oldalán adott tájékoztatást az egyeztetésről, és Orbán Anita hangsúlyozta:
Megismételtem, hogy a magyar kormány mélységesen elítéli az orosz támadást, és elvárjuk a civilek elleni agresszió azonnali leállítását.
Elmondta a nagykövetnek, hogy Magyarország számára „teljességgel elfogadhatatlan”, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják. Az új külügyminiszter hangsúlyozta, hogy Moszkva tegyen meg mindent az azonnali tűzszünetért és a háború mielőbbi, békés, tartós lezárása érdekében.
Dróntámadás ért több települést is
Az orosz hadsereg szerdán délután drónokkal támadott több […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!