2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Navracsics Tibor visszatért, rögtön üzenetet küldött az egyik miniszternek

Navracsics Tibor visszatért, rögtön üzenetet küldött az egyik miniszternek

Navracsics Tibor – aki közigazgatási és területfejlesztési miniszter volt az előző kormányban – a következő mondatokkal reagált Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési miniszter szavaira: „Azt mondja Lőrincz Viktória miniszter asszony a mai Népszavának adott interjújában, hogy nincs olyan polgármester, aki 0–24 órában polgármester. Helyre kell igazítanom: csak olyan polgármester van, aki 0–24 órában polgármester. A polgármesternek nincsen pihenőideje, mindig a települése rendelkezésére áll. Ilyen szemlélettel mindenesetre nehéz lesz jó kapcsolatokat kialakítani az önkormányzatokkal.”

Lőrincz Viktória egyébként így fogalmazott a Népszavának a 0–24 órában dolgozó polgármestereket említő felvetésre: „Olyan nincs! Viszont van jól és rosszul dolgozó, ezt testközelből megtapasztaltam magam is testületi tagként. Minden képviseleti forma szolgálat. A településvezetőkben a kormány partnereket keres, nem véletlen, hogy egy minisztériumhoz került kvázi minden terület, mely az önkormányzatokat érinti. Ezzel ugyanis egyszerűsödik az adminisztráció, a különböző folyamatok, átláthatóbb lesz a rendszer. Ráadásul ami jól működik, azt megtartjuk. Arra viszont borítékolhatóan nem lesz pénz, hogy újratérkövezzék a főtereket, vagy vegyenek egy hatodik falubuszt valamelyik kamu civil szervezetnek.”

Lőrincz Viktória szerdán egyeztet az önkormányzati szövetségekkel. Karácsony Gergely főpolgármester, Gémesi György, Gödöllő polgármestere, a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke, valamint Eszes Béla, Jánoshida polgármestere kedden beszéltek arról, hogy milyen javaslatokat visznek a miniszterhez, a tudósításunk itt olvashatja.

(Borítókép: Navracsics Tibor 2025. október 28-án. Fotó: Németh Kata / Index)

<g […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/06/02/navracsics-tibor-lorincz-viktoria-telepulesek-onkormanyzatok-polgarmesterek/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Bíró Ferenc szerint hibázott az Átlátszó: vagyona nem a NER-közpénzekből származik

Ritka médiajelenségnek számító, nyílt és egyenes hangvételű helyreigazítást és bocsánatkérést helyezett el az Átlátszó.hu az …