2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Nagyköveteket hívott vissza a Magyar-kormány

Nagyköveteket hívott vissza a Magyar-kormány

A Magyar Közlöny szerdai számában jelentek meg a nagykövetek visszahívásáról szóló határozatok.

Orbán Anita a Tisza-kormány lengyelországi látogatása előtt bejelentette, hogy hazarendeli a varsói nagykövetet, Íjgyártó Istvánt. A külügyminiszter döntését azzal indokolta, hogy a magyar–lengyel kapcsolat új időszak előtt áll, egy új korszak pedig új megközelítést kíván.

Breuer Klára, Magyarország lisszaboni nagykövete 2018. január 26-án

Breuer Klára, Magyarország lisszaboni nagykövete 2018. január 26-án

Fotó: Balogh Zoltán / MTI

Hazarendelték Boros Miklós szófiai nagykövetet is, szintén már az új külügyminiszter javaslatára.

A harmadik felmentés formalitás, és decemberi keltű, még Szijjártó Péter aláírásával: Breuer Klára helsinki nagykövetről szól, aki államtitkárként folytatja munkáját a Külügyminisztériumban. A bilaterális kapcsolatokért lesz felelős.1991 óta diplomata, Helsinki előtt volt lisszaboni nagykövet, washingtoni sajtóattasé, Martonyi János egykori miniszter kabinetfőnöke.

A nagykövetek mindegyikének felmentése „érdemei elismerésével” történt.

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/06/03/orban-anita-kulugyminiszter-nagykovetek-visszahivas-magyar-kozlony-ijgyarto-istvan-breuer-klara-boros-miklos/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Bíró Ferenc szerint hibázott az Átlátszó: vagyona nem a NER-közpénzekből származik

Ritka médiajelenségnek számító, nyílt és egyenes hangvételű helyreigazítást és bocsánatkérést helyezett el az Átlátszó.hu az …