2026. június 16., keddMa Jusztin napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 379,00 Ft
2026.06.16. Jusztin Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 379,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Menesztette a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetőjét a belügyminiszter

Menesztette a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetőjét a belügyminiszter

Magyarország belügyminisztere, Pósfai Gábor keddi hatállyal felmentette vezetői beosztásából Terdik Tamás rendőr vezérőrnagyot, a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetőjét – közölte a Belügyminisztérium szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a tárcavezető szerdai hatállyal megbízta Baricska Norbert Tamás rendőr ezredest a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetésével.

Kedden arról írtunk, hogy belügyminiszter kedden felmentette Góra Zoltánt, az OKF főigazgatóját és Tóth Tamást, a BvOP vezetőjét, egyúttal az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság élére kinevezte Varga Ferencet, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának vezetésével pedig Schmehl Jánost bízta meg.

(Borítókép: Terdik Tamás 2026. május 9-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index) 

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/06/03/posfai-gabor-belugyminiszter-budapest-rendor-fokapitanysag-vezeto-felmentes-terdik-tamas-kinevezes-baricska-norbert/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Hiába a sárga felfestés, durva balesetet rögzített az autópálya-kezelő kamerája

A nyár és a jó idő beköszöntével hivatalosan is elstartolt a motoros szezon, ami sajnos …