A Duna mentén jelenleg 28 olyan település van, ahol önállóan védekeznek az árvíz ellen – tudtuk meg Mukics Dánieltől. Ezeken a településeken az önkormányzat, és különösen a polgármester feladata a védekezés irányítása.
– kötötte ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője. Ugyanis mindenhol jelen van egy vízügyi szakmai irányító, valamint egy katasztrófavédelmi összekötő, aki segíti a védekezési munkálatokat. Ha egy önkormányzat nem rendelkezik elegendő erőforrással, eszközökkel, a katasztrófavédelem megszervezi a hiányzó erők, eszközök helyszínre jutását.
Tízezrek fognak össze az árvíz ellen
A vízügy tehát szakmailag irányítja a helyi védekezést, míg a katasztrófavédelem szervezi a munkálatokat. Ha egy település nem rendelkezik elegendő eszközzel vagy emberrel, a katasztrófavédelem azonnal beavatkozik, és pótolja a szükséges erőforrásokat. Minden esetben összehangolt munkáról van szó, tehát senki nincs magára hagyva.
Mukics Dánielt arról is kérdeztük, hogy hány ember vesz részt az árvíz elleni védekezésben, mennyire reális a Dömötör Csaba parlamenti államtitkár által bemondott 17 ezer ember a Magyar Honvédség részéről.
„A hivatásos erők több ezres létszámban állnak készenlétben, de az árvízhelyzet súlyosságától függően
akár több tízezer embert is mozgósíthatunk, beleértve a vízügyet, katasztrófavédelmet, rendőrséget, a büntetés-végrehajtást és szükség esetén önkénteseket is”
– válaszolta lapunknak a szóvivő. Hozzátette, a kormány honlapján közzé lesz téve, hol és hogyan lehet jelentkezni önkéntesnek, ha szükség lenne további erőkre, valamint arra […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2024/09/16/arviz-katasztrofavedelem-magyarok-osszefogas-2024-mukics-daniel/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!