2026. június 17., szerdaMa Laura napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
2026.06.17. Laura Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Már láthatók az első jelek a Tisza-kormány átállásában, de van egy hely, ahol meglepő információra bukkantunk

Már láthatók az első jelek a Tisza-kormány átállásában, de van egy hely, ahol meglepő információra bukkantunk

Jót akarunk, csak rosszul kommunikálunk – ilyen és ehhez hasonló gondolatokat fogalmaztak meg a második kétharmados Fidesz–KDNP-ciklus elején kormánypárti politikusok, amikor kiderült, hogy egy vadonatúj műfajt vezetnek be a politikai tájékoztatás világában. 2015. március 26-án Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter és Giró-Szász András, a Miniszterelnökség kormányzati kommunikációért felelős államtitkára, kormányszóvivő kiálltak a sajtó képviselői elé, hogy bejelentsék, onnantól kezdve a kormányüléseket követő minden csütörtökön tájékoztatják a döntésekről a nyilvánosságot. Így indult el a Kormányinfó. Már ekkor lehetett látni, Lázár János lubickol a szerepben, utólag visszagondolva adta magát, hogy 10 évvel később a saját arculatára formálva hozza létre a Lázárinfót.

Bár hivatalos tájékoztatás erről nem volt, a folyosói pletykák szerint nagy szerepe volt ebben a nem sokkal korábban kirobbant Orbán Viktor–Simicska Lajos háborúnak, ami után olyan kifejezések lepték el a közbeszédet, mint az O1G és a G-nap. A 2026-os választással minden bizonnyal ezek a szókapcsolatok, rövidítések is szépen lassan feledésbe merülnek, ahogyan a Kormányinfó is a múlt homályába vész el. A sajtótájékoztatót az utolsó években már Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő tartotta, aki április 15-én már jelezte, nem lesz több Kormányinfó, habár az Országgyűlés májusi alakuló ülésééig hivatalosan tarthattak volna. Az pedig az új Tisza-kormány első, ópusztaszeri ülésének sajtótájékoztatóján derült ki, hogy milyen formában adnak tájékoztatást a kormány lépéseiről. Köböl Anita kormányszóvivő közölte, hogy hetente két kormányülést terveznek (legalábbis az első hónapokban), ami után lesz rendszeres sajtótájékoztató, amelyen mindig az aktuálisan legfontosabb témában érintett miniszter vesz részt a szóvivőkkel egyetemben. Nyugodj békében, Kormányinfó.

Giró-Szász András és Lázár János 2015. március 26-án

Giró-Szász András és Lázár János 2015. március 26-án

Fotó: Magyarország Kormánya / Youtube

Az első Kormányinfóról készült videó még elérhető a Magyarország Kormánya YouTube-csatornáján, és ha már arra jártunk, meg is néztük a többi tartalmat. Egyelőre ezen a platformon nem vette át az irányítást Magyar Péter csapata, az utolsó feltöltött videó „Ezt Önnek is tudnia kell!” címmel került fel, két nappal a választások előtt. A tartalom pedig egy igen erős kampányüzenet arról, hogy mennyibe kerülne a védett üzemanyagár és a rezsicsökkentett gázár kivezetése, meg úgy általában mekkora összeggel nőne meg egy magyar család havi költsége, miközben pirossal villog végig az üzenet:

Ez elfogadhatatlan.

A magyar kormány a kornak megfelelően jelen van minden fontosabb social media-felületen, de ezek közül kizárólag a Facebookon történt változás. TikTokon a 217 ezer követővel rendelkező „magyarkormanytiktok” elnevezésű oldalon az utolsó tartalmak Orbán Viktor budapesti kampányzáró gyűléséről lettek feltöltve, méghozzá kettő darab. Instagramon 32 ezer követője van a regnáló kormánynak, de a választások óta itt sem történt fordulat. Az utolsó képen az orosz–ukrán háborúban elesett újabb három magyar áldozatról szóló hír szerepel, eggyel előtte pedig Donald Trump amerikai elnök üzent „nagyszerű” szövetségesének.

A Facebook a legnagyobb király

A legnépszerűbb közösségi felület kiemelten fontos volt Magyar Péternek a színre lépése óta, így nem csoda, hogy ezen a platformon már átvették az irányítást az elődöktől. Az Orbán-kormány alatti utolsó poszt a választások napján került ki, szavazásra buzdítva az állampolgárokat, a következő pedig rögtön az új Országgyűlés megalakulásával egy időben érkezett.

„A haza nem kiváltság. A haza közös otthon” – így jelentették be a Facebookon, hogy hivatalosan is megalakult az új Országgyűlés, a miniszterelnököt pedig mostantól Magyar Péternek hívják.

Az azóta eltelt időszakban folyamatosan érkeznek a tartalmak, de azért nem olyan gyakorisággal, mint az új kormányfő saját profilján. Bemutatták a kormány […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/18/magyar-peter-magyarorszag-kormanya-tisza-kormany-magyar-kozlony-social-media-facebook/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Sokkolóan újszerű megfejtés az Orbán-rendszer tündöklésére és bukására

„Kötetünk korkép. Két politikával foglalkozó kortárs látlelete egy korról, korszakról, a magyarországi átmenetből kinőtt politikai …