2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Magyar Péter élő adásban bontott kordont, megnyitják a Karmelitát a közönségnek

Magyar Péter élő adásban bontott kordont, megnyitják a Karmelitát a közönségnek

Magyar Péter péntek délelőtt a Karmelita kolostor elől jelentkezett be. A miniszterelnök a beszéde kezdetén az épület előtt álló kordont Pósfai Gábor és Vitézy Dávid miniszterek segítségével megbontotta, majd beljebb invitálta az épület elé a sajtó munkatársait.

A miniszterelnök azt kérte a belügyminiszterétől, hogy utasítsa a rendőrséget arra, hogy haladéktalanul távolítsák el a teljes kordont a Karmelita körül.

A kordon elbontását követően, sok év után végre minden magyar ember szabadon megközelítheti ezt a csodaszép épületet

– tette hozzá a kormányfő.

Vitézy Dávid a budai Vár környékén levő beruházásokról is mondott pár szót, megjegyezte, hogy a környéken történő beruházások „felsőbb költségvetési korlát nélkül működtek”. „A várra mindig jutott elég pénz” – jegyezte meg a miniszter.

Ötszáz- és ezermilliárd forint közti összegben költött vagy vállalt kötelezettséget a leköszönő kormány a budai Vár rekonstrukciójára – mondta a közlekedési és beruházási miniszter.

A tárcavezető kiemelte: a Nemzeti Hauszmann Program, a reprezentatív kormányzati épületek megépítésére vonatkozó kormányzati beruházási program azon kevesek egyike volt – sőt, szinte talán az egyetlen –, amely minden forrást megkapott. Megjegyezte: közben a gyermekvédelemre, az egészségügyre, a közlekedésre, a vasútra sohasem volt elég pénz.

Megnyílnak a kapuk

Magyar Péter bejelentette, hogy megnyitják a Karmelita kolostort, a hétvégén pedig látogatható lesz a Miniszterelnöki Kabinetiroda. A miniszterelnök elmondta, hogy az épületek látogatásához a szabadkarmelita.hu oldalon lehet jegyet foglalni.

A kormányfő közölte, hogy a Karmelita kolostorban hosszabb időre biztosítják a látogatásokat, Rogán Antal egykori minisztériumát azonban csak […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/15/magyar-peter-tisza-part-allamtitkar-karmelita-kolostor-miniszterelnok-vitezy-david/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Rendőrségi feljelentés lett abból, hogy az Orbán-kormány háromszoros áron vásárolt bölcsődei kismotorokat

Hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a Budapesti Rendőr-főkapitányságon Kátai-Németh Vilmos szociális és …