2026. június 15., hétfőMa Jolán napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.15. Jolán Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Lemondott a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnöke, máris kijelölték az utódját

Lemondott a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnöke, máris kijelölték az utódját

Gáncs Kristófot választotta elnökének a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet – közölte a szervezet csütörtökön az MTI-vel.

A közgyűlésen elfogadták a 2025-ös beszámolót is, majd megerősítették a felügyelőbizottság támogatását az új vezető személyéről. A szervezet hangsúlyozta, hogy a több mint három évtizedes működés során Magyarország egyik legnagyobb humanitárius és fejlesztési szervezetévé vált, amely országos és nemzetközi programokban is aktív szerepet vállal.

A közlemény szerint a segélyszervezet 2025-ben is kiterjedt tevékenységet folytatott: több tízezer segélykérést kezeltek, gyermekfelzárkóztató programokat működtettek, valamint kiemelt szerepet vállaltak a kapcsolati erőszak áldozatainak támogatásában és az ukrajnai háború humanitárius következményeinek enyhítésében.

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/28/magyar-okumenikus-segelyszervezet-elnok-gancs-kristof/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Vitézy Dávid szerint sok mindenre fel lehetett volna használni a mohácsi hídra szánt fejlesztési pénzeket

Újabb bejegyzést szentelt Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a mohácsi Duna-híd kormány által elrendelt átvilágítására. …