Lemondott a a Budapesti Metropolitan Egyetemen (METU) rektora, Kucsera Tamás Gergely – tudatta az intézmény közleményében.
Azt írták, a megjelent hírekre reagálva, valamint az egyetem hosszútávú érdekeit szem előtt tartva, hogy Kucsera Tamás Gergely rektor hétfőn benyújtotta lemondását.
Döntésével biztosítani kívánja, hogy az intézmény közössége mentesüljön a vitáktól, és továbbra is zavartalanul a szakmai munkára fókuszálhasson
– olvasható a metropolitan.hu oldalon lévő közleményében.
Hozzátették, hogy lezárult az Állami Számvevőszék (ÁSZ) átfogó vizsgálata a Budapesti Metropolitan Egyetemen, és a jelentés megerősítette az intézmény működésének stabilitását.
Feljelentést tett az Állami Számvevőszék
Az ÁSZ 2022-2024 közötti időszakot érintő vizsgálata megállapította, hogy a METU operatív és akadémiai vezetése megbízhatóan, strukturális problémák nélkül működik. A vizsgált időszakban a gazdálkodási kockázatok nem az egyetem operatív szintjén, hanem a korábbi, PADME alapítvány tulajdonosi struktúrában jelentkezhettek. Az azonosított adminisztratív, közzétételi elmaradásokat pedig már az intézmény időközben maradéktalanul orvosolta – olvasható.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!