2026. június 16., keddMa Jusztin napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 379,00 Ft
2026.06.16. Jusztin Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 379,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Lecsapott az NMHH a közmédiára a Nemzeti Petíció miatt

Lecsapott az NMHH a közmédiára a Nemzeti Petíció miatt

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa jogsértő módon közzétett társadalmi célú reklámok miatt elmarasztalta a közszolgálati médiaszolgáltatót. A testület egy rádiós médiaszolgáltató ellen is eljárást indított burkolt kereskedelmi közlemény közreadása miatt – közölte a hatóság csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint a „Nemzeti Petíció” logójának megjelenítésével folyamatosan megsértette a társadalmi célú reklám közzétételére, annak más médiatartalmaktól való megkülönböztetésének módjára vonatkozó törvényi rendelkezést a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. hat médiaszolgáltatáson – az M1, M2, M4 Sport, M5, Duna és Duna World állandó tévécsatornákon – február 2. és április 8. között.

Emiatt a Médiatanács a médiaszolgáltatót 2 millió 100 ezer forint bírsággal sújtotta, vezető tisztségviselőjét pedig – […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
http://index.hu/belfold/2026/05/14/birsag-kozmedia-nmhh-mediatanacs-televizio-radio/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Hiába a sárga felfestés, durva balesetet rögzített az autópálya-kezelő kamerája

A nyár és a jó idő beköszöntével hivatalosan is elstartolt a motoros szezon, ami sajnos …