A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa jogsértő módon közzétett társadalmi célú reklámok miatt elmarasztalta a közszolgálati médiaszolgáltatót. A testület egy rádiós médiaszolgáltató ellen is eljárást indított burkolt kereskedelmi közlemény közreadása miatt – közölte a hatóság csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a „Nemzeti Petíció” logójának megjelenítésével folyamatosan megsértette a társadalmi célú reklám közzétételére, annak más médiatartalmaktól való megkülönböztetésének módjára vonatkozó törvényi rendelkezést a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. hat médiaszolgáltatáson – az M1, M2, M4 Sport, M5, Duna és Duna World állandó tévécsatornákon – február 2. és április 8. között.
Emiatt a Médiatanács a médiaszolgáltatót 2 millió 100 ezer forint bírsággal sújtotta, vezető tisztségviselőjét pedig – […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
http://index.hu/belfold/2026/05/14/birsag-kozmedia-nmhh-mediatanacs-televizio-radio/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!