Május közepétől leállították a kivitelezők Balásy Gyula máriaremetei villájának építését, ahonnan el is kezdték elszállítani az építőanyagokat. „Vége, levonulunk” − közölték a munkások a 24.hu-val, vagyis befejeződött az építkezés.
Balásy Gyula emlékezetes interjúja után is dolgoztunk. Valószínűleg akkor még bízott abban, hogy alkut tud kötni az új hatalommal, és marad elég forrása az építkezés befejezésére. Múlt vasárnap azonban hívott az építésvezető, bejelentette, hogy leállnak, mindenki vigye el a cuccát, építőanyagait
− fogalmazott az egyik kivitelező.
Balásy Gyula korábban négy cégét is felajánlotta az államnak, a II. kerületi ingatlant többgenerációs otthonként emlegette, amelynek építési költségeit egy, a tervezési folyamatra is rálátó forrás 6 milliárd forintra becsülte, a nyilatkozó vállalkozó pedig 5-7 milliárdra saccolta.
Az 1500 négyzetméter összterületű, öt szintes villához még egy húsz férőhelyes teremgarázs is épült volna, amelyet fordítókoronggal szereltek volna fel, amelyben a milliárdos sportkocsi-gyűjteménye állt volna. A garázsba egy 30 méter hosszú, a hegy belsejébe vájt alagút vezetett volna. A fordítókorong helyét pedig már kialakították.
Ezen kívül még egy vadhúsfeldolgozó épület tartozott volna az épülethez, ugyanakkor ezt az információt a vállalkozó már nem erősítette meg, mivel nem szerepelt a falakra kirakott tervrajzokon, de „tűzifatárolóként” épületrész volt rajta. A vállalkozó szerint a ház hatvan […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/18/balasy-gyula-villa-epitkezes-leallitas/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!