2026. június 17., szerdaMa Laura napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
2026.06.17. Laura Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Leállt a központi hűtés a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházban, Hegedűs Zsolt szerint már dolgoznak a hiba elhárításán

Leállt a központi hűtés a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházban, Hegedűs Zsolt szerint már dolgoznak a hiba elhárításán

Leállt a központi hűtés a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházban, ahol Hegedűs Zsolt szerint a műtők és a citolabor hűtését biztosító abszorpciós hűtőgép május 11-én indult el, de a működése instabilitást mutatott.

Veszprémben már dolgoznak a hiba elhárításán

– hangsúlyozta az egészségügy miniszter.

Hegedűs kijelentette, hogy a hibafeltárás azonnal megkezdődött, továbbá a „szükséges műszaki egyeztetések és a sikertelen elsődleges elhárítás után az eseményt haváriakezelésbe kellett sorolni, rendkívüli hibajavításként folytatni”. Mint írja Facebook-bejegyzésben, a javításhoz szükséges anyagbeszerzések – részben Dél-Koreából –, valamint az előszerelési munkák azonnal elindultak. „A szakcég tájékoztatása szerint a teljes javítás, beüzemeléssel együtt, legkorábban június 5-re készülhet el” – közölte. 

Mivel a végleges javítás időigénye hosszabb, a KEF munkatársai ezzel párhuzamosan alternatív, átmeneti megoldást is kidolgoztak. Ennek keretében holnap megkezdődik egy bérhűtőgép és a hozzá tartozó mobil aggregátor telepítése, amelynek beüzemelése várhatóan már a hétvégére befejeződhet

– magyarázta, hozzátéve, hogy így a központi műtők és a citolabor hűtése átmeneti jelleggel biztosítható, „négy légkezelő rákötése valósulhat meg”. 

Ez nem csupán Veszprém ügye

A miniszter ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a kórház többi területén a hűtőkapacitás biztosított. De rámutatott, hogy „ugyanilyen fontos kimondani, hogy ez nem egy elszigetelt veszprémi ügy. Ez annak a hosszú évek óta halogatott kórházi infrastruktúra-válságnak az egyik tünete, amellyel a Tisza-kormány hivatalba lépése után azonnal elkezdett foglalkozni”.

A miniszter emlékeztetett, hogy a Tisza beiktatása után egy nappal már elrendelte a kórházi hűtési rendszerek soron kívüli felülvizsgálatát. A május 22-i felmérés pedig rendkívül aggasztó képet tárt fel: a KEF-körébe tartozó kórházakban csaknem 1 240 nagy teljesítményű klímaberendezés és mintegy 11 500 split/multisplit klíma működik, amelyek 734 műtőt és 101 steril teret is kiszolgálnak.

Ám átlagéletkoruk meghaladja a 15 évet, és egyes rendszerek 40 évnél is régebbiek. A kritikus betegellátási területeknek csupán 48 százaléka rendelkezik megfelelő hűtéssel, 303 helyiségben elégtelen a kapacitás, 110-ben pedig éppen javítás alatt áll a rendszer.

Bejegyzése szerint a probléma megoldása három lépcsőben képzelhető el: gyors hibajavítások, majd az elavult gépek fokozatos cseréje, hosszú távon pedig az elektromos hálózat fejlesztése is szükséges, mert sok kórházban már az is a határán van. A szükséges forrás összesen több mint 3,5 milliárd forint. Hegedűs Zsolt leszögezte, hogy a cél világos: „Nem állandó tűzoltásra, hanem kiszámítható, ütemezett kórházi rekonstrukcióra van szükség”. 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fdrhegeduszsolt%2Fposts%2Fpfbid0L3TA2z5zfBxZvb1ds9C8cvUXgpBS26b2DLe4NhDYthuTmD1sNpQr4fSdV4xvNSm9l&show_text=true&width=500" width="500" height="519" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/27/veszprem-csolnoky-ferenc-korhaz-hutes-leallas-hegedus-zsolt/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Sokkolóan újszerű megfejtés az Orbán-rendszer tündöklésére és bukására

„Kötetünk korkép. Két politikával foglalkozó kortárs látlelete egy korról, korszakról, a magyarországi átmenetből kinőtt politikai …