2024. november 5., keddMa Imre napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 407,00 Ft | USD: 374,00 Ft | CHF: 433,00 Ft
2024.11.05. Imre Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 407,00 Ft | USD: 374,00 Ft | CHF: 433,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Kövér László: Magyarországot a szovjet politika mellkason lőtte, Amerika hagyta elvérezni

Hirdetés

Kövér László: Magyarországot a szovjet politika mellkason lőtte, Amerika hagyta elvérezni

Október 22-én, kedden 17 órakor a Rákóczi Szövetség által rendezett 1956-os emlékünnepségen, a Bem József térnél beszélt az 1956-os forradalom és szabadságharcról Kövér László, az Országgyűlés elnöke.

Kövér László felszólalása előtt a Rákóczi Szövetség vezetésével 2500 középiskolás Csepel teherautókkal és fáklyákkal vonult a Műegyetemtől a Bem térig. Kövér László ünnepi beszédét a fáklyásmenetre utalva kezdte, egyúttal megköszönte a Rákóczi Szövetség szervezését, valamint üdvözölte a felvidéki és lengyel résztvevőket. A házelnök ezután a szabadsággal kapcsolatban fejtette ki gondolatait.

A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy – George Orwell így határozta meg a szabadságot

Hirdetés

– fogalmazott a Bocskait viselő Kövér László, aki szerint 1848-ban a márciusi ifjak 12 pontban írták le a „magyar szabadság akaratát”, amiből megszületett a magyar nemzet. 

Kövér László 2024. október 22-én

Kövér László 2024. október 22-én

Fotó: Szollár Zsófi / Index

Kövér László szerint azonban 1848 után szűk egy évszázaddal később a magyaroknak újra meg kellett harcolni a szabadságukért. Mint fogalmazott, ahogy 1848 március idusán, 1956-ban is a fiatalok fogalmazták meg legjobban, hogy továbbra is fontos, hogy kimondhassák, „kettő meg kettő négy. ”

Ez lett az 1956-os forradalom 16 pontja, amiből Kövér László szerint „nem következhetett más, mint a világra szóló magyar forradalom és szabadságharc”.

A házelnök szerint akkor egy olyan rendszerrel szálltak szembe a magyar szabadságért a fiatalok, ami a nemzeti önelfojtás és a nemzeti szuverenitás eltörlésén alapult. Ennek a rendszernek Magyarország nem önszántából lett tagja, hanem geopolitikai játszmák miatt „vetették oda mint rabot” a Szovjetuniónak.

Beszédében ezután a magyar–lengyel barátságra tért rá, ami szerinte ezeréves. Visszaemlékezett, hogy 1920-ban többek között a magyarok lőszereinek a segítségével sikerült megvédeni Lengyelországot a bolsevistáktól – ez volt az ún. visztulai csoda – , majd a második világháború elején Lengyelország lerohanása után Magyarország befogadta a lengyel menekülteket. Kövér szerint a két nemzet egymásból merített erőt a kommunizmus elleni harc során – olvasatában a magyar rendszerváltást például segítette az 1980-as lengyel Szolidaritás Mozgalom és a későbbi II. János Pál pápa tevékenysége.

Nem igazi lengyel, aki a szabadság ellen harcol – mondta Bem József, amikor egy lengyel származású császári hadnagynak kellett letennie a fegyvert. Ma, mi is Bem Józsefre gondolva mondjuk, hogy nem igazi magyar és nem igazi lengyel, aki a szabadság ellen harcol

– fogalmazott Kövér László, aki a jobbközép Donald Tusk vezette lengyel kormányt bírálta, amiért a napokban a Tusk-kormány úgy döntött, hogy megvonja az állami támogatását a Waclaw Felczak Lengyel–Magyar Együttműködési Intézettől, amire emiatt a bezárás várhat.

Kövér László ugyan nem említette név szerint Tuskot, de szerinte „a balliberális kormánya” ezzel a szabadság ellen harcol.

Kiállunk azon lengyel barátainkért, akiket ma nem Moszkvából, hanem Brüsszelből nyomnak el

– bírálta élesen a Tusk-kormányt az Országgyűlés elnöke.



9

Galéria: 1956-os emlékünnepség a Bem József térnélFotó: Szollár Zsófi / Index

„Magyarországot a szovjet politika mellkason lőtte, Amerika pedig […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2024/10/22/magyarorszag-kover-laszlo-parlament-elnok-hazelnok-oktober-23-unnepi-beszed/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Keddtől lezárják Budapest egy részét Magyarország legnagyobb diplomáciai eseménye miatt

November 7-én és 8-án tartják Magyarország történetének legnagyobb diplomáciai találkozóját, ugyanis ezen a két napon …