Pénteken a zárt felhőzet átmenetileg több helyen szakadozottá válik, kevesebb helyen eshet, de délután az érkező hidegfront mentén többfelé lesz eső, zápor, sőt zivatar is – írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A prognózis szerint késő délutántól nyugat felől csökken a felhőzet, ezzel a csapadékhajlam is. Az északnyugatira, nyugatira forduló szél többfelé viharossá fokozódik, sőt viharos lökések is várhatók.
Az ország északi felén nagy területen hullhat 20–30 millimétert meghaladó csapadék, de a határhoz közeli és hegyvidéki tájakon néhol 50 millimétert meghaladó mennyiség is összegyűlhet.
Az orvosmeteorológia szerint a hideg- és a melegfrontra érzékenyek szervezetét is megterheli az időjárás. Sokaknál jelentkezhet fejfájás, koncentrációs-zavar, vérnyomás-ingadozás.
Széllökés, eső és zivatar
Széllökés miatt figyelmeztetést adtak ki az alábbi vármegyékre:
- Baranya,
- Bács-Kiskun,
- Békés,
- Csongrád-Csanád,
- Fejér,
- Győr-Moson-Sopron,
- Hajdú-Bihar,
- Heves,
- Komárom-Esztergom,
- Nógrád,
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2023/10/27/idojaras-elorejelzes-figyelmeztetes-eso-zivatar-szellokes/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!