2026. június 11., csütörtökMa Barnabás napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 308,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
2026.06.11. Barnabás Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 308,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Kármán András bemutatta a Pénzügyminisztérium államtitkárait

Kármán András bemutatta a Pénzügyminisztérium államtitkárait

„A Pénzügyminisztérium munkájának és a Tisza-program felelős költségvetési és adópolitikai célkitűzéseinek támogatására négy tapasztalt szakember és remek ember kapott államtitkári kinevezést” – jelentette be Kármán András pénzügyminiszter vasárnap a közösségi oldalán.

A tárcavezető tájékoztatása szerint:

  • Barabás Gyula államháztartásért és gazdaságpolitikáért felelős államtitkárként,
  • Kövesdy Attila adópolitikáért felelős államtitkárként,
  • Pettkó-Szandtner Judit közigazgatási államtitkárként,
  • Boda Nikoletta pedig parlamenti államtitkárként kezdi meg a munkáját.

Tapasztalt szakemberek csatlakoznak a tárcához

Barabás Gyula a miniszter közlése szerint széleskörű gazdaságpolitikai, kereskedelmi banki és vezetői tapasztalatokkal rendelkező közgazdász, pénzügyi szakember. Mint a tárcavezető közölte, a szakember a pályáját a Magyar Nemzeti Bankban elemzőként kezdte, és végül az egyik legnagyobb, a monetáris politikai döntések előkészítését végző elemzési terület főosztályvezetője lett. 2007 és 2026 között az OTP Bank ügyvezető igazgatójaként irányította a csoportszintű eszköz-forrás menedzsmentet.

Gondos gazdaként felelt a bankcsoport ma már 45 milliárd eurós likviditási tartalékának kezeléséért. 2023-tól az OTP szerbiai leánybankjának felügyelőbizottsági elnökeként dolgozott. Szakmai munkáját több publikáció és nemzetközi tanácsadói megbízás kíséri. A Tisza-kormány pénzügyminisztériumi államtitkáraként célja az államháztartás felelős pénzügyi gazdálkodásának helyreállítása és az euró bevezetéséhez szükséges gazdasági feltételek megteremtése. Értékrendjének három alappillére a tisztesség, a hazaszeretet és a szakmaiság. Nős, két gyermek édesapja

– közölte a miniszter.

Kövesdy Attila adópolitikáért felelős államtitkár. Jogász, adózási szakember, főbb szakterületei a jövedelemadók és a nemzetközi adózás, a polgári és társasági jog.  Jogi diplomáját az ELTE-n szerezte 1997-ben. 1995-től 2023-ig a világ egyik legnagyobb könyvvizsgálattal, illetve üzleti- és adótanácsadással foglalkozó cégénél a Deloitte-nál dolgozott, ahol gyakornokként kezdett és ügyvezető üzlettársként és az igazgatóság elnökeként fejezte be pályáját. Ez alatt az időszak alatt dolgozott Washingtonban, vezette a budapesti és a regionális adótanácsadási üzletágat, a budapesti ügyvédi irodát, továbbá tagja és elnöke volt a közép- kelet-európai igazgatóságnak. Aktív tagja a Budapesten működő Amerikai Kereskedelmi Kamara igazgatóságának, jó kapcsolatot ápol a hazai vállalati szektorral és a hazánkban működő külföldi befektetőkkel is. Számtalan publikáció szerzője, a Corvinus Egyetemen és az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán is vendégelőadó. Célja, egy a magyar emberek és a gazdasági szereplők számára is átláthatóbb, kiszámíthatóbb, igazságosabb adórendszer megteremtése

– tájékoztatott a tárcavezető.

Pettkó-Szandtner Judit közigazgatási államtitkár. Jogász, diplomáját a szegedi József Attila Tudományegyetemen, valamint a svájci Bázeli Egyetemen Jogtudományi Karán szerezte. Szakmai pályáját az OTP Banknál kezdte, majd a Novartis svájci központjánál, illetve az osztrák Eiselsberg Natlacen Walderdorf Cancola Ügyvédi Irodájában dolgozott. Közel 30 évig az UniCredit Bank Hungary Zrt. vezető jogásza volt. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Állandó Választottbíróságának a munkájában választottbíróként is közreműködött. Meghatározó tapasztalatot szerzett a pénzügyi szabályozás, a vállalatirányítás, a banki compliance és a komplex üzleti jogi döntéshozatal területén. Egyetemi oktatói tevékenységet is folytat elsősorban banki compliance és ahhoz kapcsolódó pénzügyi szabályozási témákban. Társszerzője a befektetési szolgáltatókról szóló törvény kommentárjának, emellett több tudományos és szakmai publikáció szerzője. Új pozíciójában lehetőséget lát arra, hogy azokat a szabályozási és működési kérdéseket, amelyeket korábbi, több évtizedes jogalkalmazói tapasztalata alapján problémásnak vagy fejlesztendőnek tartott, immár a közszolgálat oldaláról segítse javítani és továbbfejleszteni. Két gyermek édesanyja. Szabadidejében elkötelezett hosszútávfutó és triatlonista

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/24/penzugyminiszterium-allamtitkar-karman-andras-tisza-kormany/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

„Szinte sírtam, olyan megalázó volt a lenéző tekintete” – megfigyelőket küld a HÖK az ELTE jogi karának záróvizsgáira

Az egyetem vezetéséhez fordultak az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar (ÁJK) végzősei, mert szerintük a …