Orbán Balázs kiemelte, Dél-Korea és Magyarország mélyen gyökerező gazdasági, kulturális és diplomáciai kapcsolatokat ápol egymással, ami meggyőződése szerint nem véletlenül alakult így. Mindkét ország történelmében megtalálhatjuk a sikereket, de a szabadságért és a túlélésért folytatott küzdelmet is – mutatott rá.
Mi is munkaalapú gazdaságot hoztunk létre, a dél-koreaiakhoz hasonlóan erős nemzeti identitást alakítottunk ki, és megtanultuk, hogy mindig hosszú távra kell tervezni. A két ország gazdasága az elmúlt években valóban egymásra talált
– fejtette ki Orbán Balázs.
Arról is beszélt, hogy az elmúlt tíz évben a kereskedelmi volumen több mint hatszorosára, 1,3 milliárd euróról 8,2 milliárd euróra nőtt, és a dél-koreai közvetlen befektetések értéke Magyarországon elérte a 8,5 milliárd eurót.
Rámutatott, hogy az elmúlt években háromszor is Dél-Korea volt a legnagyobb külföldi befektető Magyarországon, tavaly pedig a második helyen állt. Ezek a számok a bizalmon túl a hosszú távú együttműködés lehetőségeire is utalnak, és a sikeres együttműködést látva érdekeltek vagyunk ennek a folytatásában, különösen most, amikor a világrend fontos változásokon megy keresztül – hangsúlyozta.
A Nyugat növekvő katonai kiadásai
A világrendben történő változásokra kitérve beszélt a nyugati és keleti nagyhatalmak közti gazdasági egyensúly kiegyenlítődéséről, a technológiai különbségek csökkenéséről, az energia- és ásványkincsek feletti rendelkezés kelet–nyugati megosztásáról, az ázsiai társadalmak gazdagodásáról és társadalmi felemelkedéséről, továbbá a Nyugat növekvő katonai kiadásairól is.
Elmondása szerint a Nyugat ezekre a változásokra blokkok kialakításával válaszolt, amely a termelés áthelyezésével, a kereskedelmi kapcsolatok csökkenésével és a technológia korlátozásával járt.
Orbán Balázs rámutatott: a magyar kormány ezt a folyamatot károsnak tartja, és a nemzetközi szervezetek véleményét is osztja.
Figyelmeztetett, […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2024/10/02/orban-balazs-del-korea-diplomacia-gazdasag-kereskedelem/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!